Ayakkabı

2015 bayan çizme modelleri

Bayanların vazgeçemeyecekleri ayakkabılar arasında olan çizmeler 2015 yılı içerisinde yine etkileyici ve şık olarak karşımıza çıkıyor. Bir çift çizme her kadının dolabında bulunması gereken bir parça olmakla birlikte şıklığı ve bütünlüğü sağlayacak olan ana unsurlardan birisidir.
-Özellikle sonbaharda kullanacağınız çizmelerinizde kotlarınız ile müthiş bir uyum yakalayabilir, böylece çizmelerinizi gözler önüne serebilirsiniz. Üzerinde tokaların yer aldığı daha spor görünümlü çizmeler bu sezonun trendleri arasında olacaktır.
-2015 yılı çizme modasında çoraplar çok öne çıkacaktır. Çizmelerinizin içerisine giyeceğiniz birbirinden farklı ve eğlenceli çoraplarla çizmelerinize çok farklı bir hava katabilirsiniz. Burada önemli olan çoraplarınızın çizmenizin önüne geçmesini önlemek olmalıdır.

-Daha çok uzun olarak tercih edilecek olan çizmelerde farklı ve canlı renkler tercih edilecektir. Bu daha gösterişli bir görünümün yanında bacaklarını daha çekici göstermek isteyen bayanların tercihi olacaktır.
-İş yerlerinde vazgeçilmez olan çizmeler bu sezon kalem eteklerle eştirilecek, süet, topuklu modeller dikkat çekecektir. Burada dikkat edilmesi gereken çizmenin eteğe değmeyecek uzunlukta olmasıdır. Yine benzer şekilde çan eteklerle de uzun ve şık çizmeler kullanılabilir.
-Elbiseler ve çizmelerle uyum yakalamak için bu sezon daha çok kısa elbiselerle uzun çizmeler, uzun elbiselerle kısa çizmeler kullanılacaktır. Yine burada dikkat edilmesi gereken nokta elbise ve çizmeler arasında bacakların görünür olmasıdır.
-Daha soğuk havalarda çizmeleri yine elbiselerle kullanmak da mümkün olacaktır. Elbisenin altına giyilen bir kilotlu çorapla çizmeler uyumlu hale getirilebilecek, tam tersi şekilde, çizmelerin içerisine giyilen kısa görünümlü çoraplar da kullanılabilecek.
-Bacaklarınızı daha çok belirtmek istediğinizde kullanmanız gereken süet ya da deri dar çizmeler olmalıdır. Bunların içerisine giyilen taytlar da hem çizmeleri öne çıkarmada hem de dikkatleri bacaklarınıza çekmekte size yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu