Makyaj

2015 bayan makyaj trendleri

Kış makyajı için ilk dikkat etmeniz gereken konu ten renginize uygun tonlar seçmek.Yüz hatlarınızı daha belirgin gösterebilmek için yüzü boğmayacak tonlar seçilmelidir.Ama kış geldi diye de karamsarlığa kapılıp koyu renklerle kısıtlanmamak lazım.
Bu yıl makyajda mor ve yeşil tonları moda .Bu tonları far ve rimellerinizde kullanabilirsiniz bu tonlara en yakışacak ruj renkleri ise kırmızı ve pembe tonları.Artık ten makyajı moda değil cildimizde ayrı bir katman gibi durup gözeneklerimizi tıkayan fondötenler ve pudraların yerine daha doğal bir görünüm sağlayan BB ve CC kremler moda. Yani ten makyajında bu yıl doğallık moda eğer iyi bir cildiniz varsa bu kremlere de ihtiyacınız yok demektir.
Beyaz tenli bayanlar koyu renklere pek yönelmeseler iyi olur.

Göz makyajında baskın renklere yönelebilirler ancak göz diplerine siyah yerine kahverengi kullanmaları daha çarpıcı bakışlar yakalamalarına yardımcı olur.Kahverengi gözlü olanlar toprak ve bakır tonları, mavi yeşil ve ela gözlü bayanlar füme ve şeftalinin en koyu tonunu seçebilirler ve isteklerine göre lacivert ya da siyah tonlarında gölgeler oluşturabilirler.
Beyaz tenliler ciltlerini daha canlı göstermek için hafif tonlarda allık kullanabilirler.
Esmer bayanlar dilerlerse cilt renklerine uygun sıvı bir fondöten kullanabilirler.Esmer bayanlar için göz makyajı çok önemli .Onlar gözlerin daha çok ortaya çıkaran toprak tonlarını kullanmalı veya Smoky göz makyajı uygulamalı.
Her iki cilt için de bu yıl ruj rengi bordo .Bordo bir ruj kullanıp sade bir göz makyajı ile harika bir görünüme sahip olabilirsiniz.
Son bir öneri göz makyajı ile ruj tonunuzun koyuluğu ters orantılı olmalı rujunuz koyuyken gözlerinize sadece rimel çekerek sadeliği yakarken koyu bir göz makyajı ve sade bir ruj ile şıklığı yakalarsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu