Ayakkabı

2015 bayan terlik modelleri

Yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında olan terlikler bu sezonda da yine çok dikkat çekici olarak karşımıza çıkıyor. Hem gece hem de gündüz için çok özel tasarımların yapıldığı terlikler, hem rahatlığı hem de şıklığı bir arada sunuyor. Terlikler daha çok tatil için tercih edilirken yeni modellerle tatil dışında kullanımlara da olanak sağlıyor. Özellikle ayaklarında rahatsızlığı olan bayanların severek kullandığı terlikler 2015 yılında çok çeşitli olarak sunuluyor.
Moda olduğu ilk zamanlarda kaba olarak nitelendirilen fakat bu yıl çok tercih edilenler arasında olan birkenstock terlikler parmak arası ve düz olarak karşımıza çıkıyor. Üzerinden farklı desenli bantların geçtiği, daha çok mantar veya deriden yapılan, özellikle koyu renklerin hakim olduğu bu terlikler sporu ve tarzı birleştiriyor. Üzerlerinde kullanılan farklı tokalarla değişik tasarımlar göze çarpıyor.
Daha çok şık akşamlarda kullanılmak üzere tasarlanan taşlı terlikler de bu sezona damga vuruyor. Üzerinde birçok parlak taşın yer aldığı, özellikle topuklu olarak sunulan bu tarz terlikler, gösterişi çok seven bayanların ilk tercihleri arasına girecektir.

Gösterişten uzak, daha rahat seven bayanlar için sadeliğin esas alındığı düz terliklerde ise sade plastik bir dokuyla ayak konforunu göz önüne alan bir yaklaşım sergileniyor. Daha çok platform topuklu ya da düz modellerin hakim olduğu bu tarz terliklerde üzerlerine işlenen değişik figürlerle terlikler bir çift olarak çok sevimli ve albenili hale getiriliyor.
Terlikleriyle farklı bir görünüm elde etmek isteyen bayanlar için tasarlanan terliklerin bir diğer modellerinde ise alışılmış terlik modellerinin dışına çıkılarak ayak tarak kemiğinin tamamını kaplayan, kapatan bir tasarım karşımıza çıkıyor. Daha çok topuklu olarak şık olan bu terlikler neon renklerle de büyük beğeni toplayacağa benziyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu