Diyet

7 günde 10 kilo verme diyeti listesi

Bir hafta da on kilo kadar vermenizi sağlayacak sıkı bir diyet sağlık problemleriniz yoksa ve doktorunuz ile birlikte hareket ederseniz güzel bir yöntem olabilir. Dikkat edilmesi gereken her şeye yeterince dikkat edip diyet listesine sadık kalınırsa artı birde spor yada 40 dakikalık bir yürüyüş ile desteklenirse sonuca daha da çabuk ulaşılabilmektedir.
Bir günlük örnek menüye çeşitli sebzeler ekleyerek değiştirebileceğiniz diyet listesinde su tüketimi ve yürüyüş kısmına sadık olunması gerekiyor.

Sabah ;
Güne bir bardak ılık su ile ve erken saatlerde başlamanız gerekiyor . Suyun ardından yürüyüşünüze çıkıp temiz havayı ciğerlerinize soluduktan sonra gelip yarım yağlı süt ile bir kahve içtikten sonra su tüketimine devam edilmesi şart.
Öğle;
Öğle öğününden önce en az bir buçuk litre suyu tüketmiş olmalısınız. Öğle yemeğinde ayran ve yoğurt ile birlikte bir porsiyon karnabahar , brokoli veya lahana tüketilmesi gerekiyor.
Akşama kadar uzun bir süre olduğu için acıktığınızda ara öğün olarak light bisküviler veya gevrekler tüketilebilir.
Akşam ;
En sıkı öğün olan akşam yemeğinde sadece elma ve yoğurt yeme hakkınız var. Saat 6 – 6 : 30 arası akşam öğününüzü tükettikten sonra artık hiçbir şey yememelisiniz.
Şeker ve ekmek tüketimi kesinlikle yasaktır ve bunu yanı sıra bitki çayları veya yağ yakıcı çaylar tüketilebilir. Metabolizmanızın hızlanması için yoğurdunuza pul biber katarak tüketebilirsiniz.
Diyet listesini uygulayamayacağını düşünenlerin diyete hiç başlamamaları tavsiye edilir. Sebzeler çiğ tüketileceği gibi haşlama olarak da tüketilmesi uygundur. Menü her gün farklı sebzeler eklenerek çeşitlendirilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu