Güzellik

ahmet maranki’den cilt güzelliği tüyoları

Hanımlar ciltlerinin kusursuz görünmesine çok önem verirler. Kaç yalında olursa olsun bir bayan için en önemli olan şey cildinin pürüzsüz ve canlı görünmesidir. Makyaj tek başına bunun için yeterli ve kalıcı bir yöntem değildir. Cildinizin güzel görünmesi için bir çok ufak ama etkili nokta vardır. Ahmet Maranki hanımlar için cilt güzelliği tüyoları vererek siz hanımların daha etkili bir güzelliğe sahip olmasını sağlıyor. Gelin Ahmet Maranki ne diyormuş birlikte inceleyelim.

Ahmet Maranki doğal ve güzel görünen bir cilt için karaciğer ve sindirim sisteminin mükemmel bir şekilde çalışması gerektiğiniz söylüyor. Eğer karaciğerde veya sindirim sisteminde hastalıklar yada bozukluklar varsa cildin bunlardan olumsuz bir şekilde etkileneceğini savunuyor.
Ahmet Maranki ye göre baharat tüketimi olabildiğince aza indirilmeli. Su tüketimi ise günde 2,5 – 3 litre civarına çıkarılmalıdır.

Asitli içecekler ve işlenmiş gıdalardan mümkün olduğu kadar uzak durulmalı hatta hiç tüketilmemeli .
Süt ve süt ürünlerinin tüketimi çoğaltılmalıdır.
Cilt bakımı için hijyenik bir gül suyu kullanılmalı Gece yatmadan önce mutlaka gül suyu cilde bir pamuk yardımı ile sürülmelidir. Gün içerisinde de yapılırsa daha etkili olur.
Yeşil yapraklı sebzeler bol bol tüketilmeli ve havuç ile kayısı cilt sağlığı için daha çok yenmelidir.
Cildin yenilenmesi gerektiğini önemle vurgulayan Ahmet Maranki , cildin eskisi kadar canlı ve taze görünmesini isteyen hanımlar için 2 tane formül veriyor.
İlki 5 – 6 gram ıhlamur yaprağını bir su bardağı kaynamış suda çay gibi demleyerek , elde edilen su ile cildin yıkanmasıdır. Bu yöntem cildinize ihtiyacı olan yeniliği sağlayacaktır.
İkincisi ise birkaç marulun yapraklarını alıp suyunu çıkarmak ve çıkan bu suyu cildinize sürmektir. Marul suyu cildinizde kuruyunca ılık su ile yıkamalısınız. Cilt yenileyici özelliği olan marul , eski taze görünümünüze kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu