Güzellik

bacak inceltme yöntemleri nelerdir

Bacaklarınızın kalın ise bacak boyunuz yeterince uzun görünmez ve sinir bozucu bir görüntü yaratır. Kıyafetleriniz dilediğiniz kadar düzgün durmaz ve size moral bozukluğu olarak geri döner. Bacaklar inceltilmesi en zor bölgelerdir. Çünkü sürekli kullandığınız için çok fazla kas içerirler veya yağ tabakası inatçı bir şekilde yerleşmiştir. Spor yapıyorsanız hareketlerinizin çok zorlayıcı ve kas yapıcı hareketler olmamasına özen göstermelisiniz. Bir kaç düzenli hareket ve yöntem ile bacakları inceltmek o kadar da zor değildir ama dediğim gibi düzenli yapılması çok önemlidir.
Yürüyüşün bacakları incelttiği doğrudur fakat yürüyüşün temposuna çok dikkat etmeniz gerekir. Koşmak kesinlikle kasları kalınlaştıracağı için incelme ağlanması olanaksızdır. Orta tempolu bir yürüyüş ve 40 dakika kadar yürümek yeterlidir. Fakat bunun için gerçekten çok düzenli olunması gerekir.
Yağ tüketiminizi çok dikkatli yapmalsınız. Eğer mümkünse sadece zeytin yağı veya balık yağları kullanın . Yemeklerinizde 1 kaşık zeytin yağını aşmamaya çalışırken vücudunuz için gerekli olan omega 3 – 6 – 9 gibi balık yağlarını vitamin takviyesi olarak tüketin. Vücudunuza ihtiyacı kadar yağ girerse organlar çalışmak için ihtiyacı olan enerjiyi depo yağları parçalayarak alırlar. Bu da incelmek demektir.
Diyet programı uyguluyorsanız protein ağırlıklı fakat tam tahıllara da özen göstererek beslenmelisiniz.
Alkol tüketimi aşırı yağlanma yapan ve kalınlaşma sağlayan bir alışkanlıktır , vazgeçilmesi vücut sağlığı açısından en güzelidir.

Evde kendi başınıza yapacağınız birkaç basit hareket ile bacaklarınızda incelme sağlamanız mümkündür.
Bunun için bir lavabo kenarından destek alarak bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak dizlerinizi kırıp oturmak ve tekrar kalkmak gibi kas hareketleri yapabilirsiniz.
Başka bir hareket ise bacaklarınızın arka taraflarını inceltmek için yapılır. Ellerinizi belinize koyup bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Ayağınızın birini arkaya doğru uzatın ve ilk önce diziniz kırık yaptığınız hareketi daha sonra biraz daha srt bir şekilde diziniz düz olarak yapın. Bu arada ayak ucunuz ulaşabildiği en geri uca dokunsun.
Tüm bu yöntemleri düzenli olarak yaparsanız ve günde 2 litre su tüketmeye özen gösterirseniz bacaklarınızın inceldiğini göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu