Cilt bakımı

cildi canlı tutmanın yolları

cildi canlı tutmanın yolları

Ne kadar yorucu ve yoğun bir gün geçirmiş olsak da, ertesi sabah güne canlı bir yüzle uyanmak herkesi mutlu eder. Canlı ve sağlıklı cilt bir kendimizi iyi hissettirir. Öyleyse ne duruyoruz, yapılması gerekenlere bir göz atalım. Hepsi basit ve zaman almayan yöntemler.
Her şeyin başı sağlıklı ve dengeli beslenme diyoruz. Bol miktarda su, meyve ve sebze cildin ihtiyacı olanlar.
Cilde bakım yapılmadan önce, cilt mutlaka temizlenmelidir. Çeşitli sebeplerle gözenekleri tıkanmış bir cilde bakım yapmak istenilen sonucu vermez.
Kan dolaşımını hızlandırıcı yüz egzersizlerini ihmal etmeyin. Bunun yanı sıra yüzünüzü günde 1,2 kez soğuk suyla yıkayın. Cilt kendini toparlamış olur. Yüze uygulanan buz masajları da aynı işlevi görür.
Peeling işlemleri de sağlıklı bir cilt için gereklidir. Kil ve su ihtiyacımızı görebilir burada. İkisini karıştırıp yüze masaj yaparak uygulayın, kuruyunca duru suyla yıkayın. Cildiniz ölü hücrelerden, siyah noktalardan arınmış olur.
Çok yoğun makyajdan sakının. Minimum makyaj cildinizde daha az tahribat yaratır. Ve kaliteli ürünler kullanın. Akşamları mutlaka makyaj temizliğinizi yapın.

Canlı ve sağlıklı cildin bir diğer düşmanı sigara. Yüzün erken yaşlanmasına ve solgun görünmesine neden olur. Bizden söylemesi.
2 çay kaşığı elma sirkesini ve aynı miktardaki suyu karıştırın, pamukla yüzünüze sürün.1-2 dakika sonra yıkayın. Bu iltihabı kurutur ve cildinizi parlak gösterir.
Gördüğünüz gibi canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak bu kadar basit. Önerilerimizi alışkanlık haline getirdiğinizde sonuçlarını göreceksiniz zaten.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu