Cilt bakımı

cildinizi güzelleştiren tavsiyeler

cildinizi güzelleştiren tavsiyeler
Güzel bir cilde sahip olmak, güzel görünmek tabii ki her bayanın arzusudur. Kış aylarının gelmesiyle cildimizin her zamankinden daha fazla bakıma ve özene ihtiyacı olur. Bunu elimizin altındaki ürünlerle gerçekleştirebiliriz. Dışarıdan uygulayacağımız takviyelerle ve beslenmemize dikkat ederek güzel görünmek bizim elimizde.
Öncelikle dışarıya çıkarken nemlendirici kullanılmalı. Yazın güneş kremleri eksik edilmemeli. Mümkün olduğunca güneşin çok yoğun olduğu öğle vaktinde dışarıya çıkılmamalı. Cildimiz uzun süre makyaja maruz bırakılmamalı. Yüzümüze uygulayacağımız buz masajları kan dolaşımını hızlandırarak cildi dinç gösterir. Ya da duş sonrası yüzümüze soğuk su tutmak aynı işlevi görür. Uyku saatleriniz düzenli ve gerektiği kadar olmalı ki sabahları yüzünüz yorgun görünmesin. En önemlisi ise dengeli ve sağlıklı beslenme.

Verdiğimiz genel bilgilerden sonra biraz ayrıntı kısmına geçelim. Doktor Mehmet Öz makyaj temizleyici olarak bebek şampuanlarını öneriyor. Pamuğun üzerine dökerek makyajınızı böyle temizleyebilirsiniz. Gereksiz kimyasal ve pahalı temizleyicilere ihtiyacımız kalmaz.
Parlak bir cilt için kahve ve zeytinyağı macunu tercih edilebilir. Sabahları bir miktar kahve ve zeytinyağını krem kıvamına getirip yüzünüze makyaj yapın. Bekletmeden yıkayın.
Dudaklarınız çok kuru ise mutlaka nemlendirici kullanın. Bal ve şeker karışımı nemlendirici görevi görür. Dudaklara uygulayın.
Kuru ciltli bayanlar özellikle su ve yağ tüketimine dikkat etmeliler. Salatalarınıza ekleyeceğiniz zeytinyağı vücudunuzun ihtiyacı olan yağı karşılayabilir.
Kuruyemişler içinde bol miktarda E vitamini barındırır. Cildin yaşlanmasını geciktirir.
Renkli sebzeler A vitamini bakımından zengindir. A vitamini hücrelerin zarar görmesini engeller, cilt daha parlak ve genç görünür.
Balık tüketimi de cilt sağlığı için önemlidir. Yaşlanmaya neden olan iltihap omega 3 sayesinde oluşmaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu