Makyaj

cilt ve saç rengine göre makyaj nasıl yapılır

Her insanın cilt rengi, saç rengi ve göz rengi birbirinden farklıdır. Bu yüzden her bayana yakışacak makyaj türleri vardır. Her saç cilt ve saç rengine göre ayrı ayrı makyaj tonları vardır. Herkese gidecek ve gitmeyecek renkler var. Çok açık ten rengi ve açık ton da saçları olan bayanlar pastel tonları size gidecek tonlarıdır. Makyaj ile canlılık katarsınız. Açık sarı, platin rengi saç rengi olan bayanlar ve gözleri renkli olan kişiler fondöten rengi olarak pembe tonlarında seçebilirler. Cildinize doğa görünümlü olur. Allık renginiz pembe olmalıdır. Gözlerinizde gri renk çok hoş duracaktır. Rimel olarak kahverengi kullanılmalıdır. Siyah ve koyu renkler çok fazla dikkat çeker çünkü. Ruj olarak açık renkteki tonlar yakışacaktır.

Sıcak ten rengine sahip olanlar; genelde sarı saçlı ve açık tenlidir. Ten renkleri porselen değil biraz daha sarı tonlardadır. Gözler kahverengi, ela, yeşil olabilir. Bu özelliklere sahip bayanlar sıcak tonlar kullanmalıdır. Allık şeftali tonları olmalıdır. Açık kahve tonları ve altın sarııs tonları güzel durur. Gözlerde gri, yeşil, kahverengi tonları iyi gider. Ruj seçimlerimde bej tonları, şeftali tonları kullanma doğru olacaktır.
Tenleri açık ve soluk olan bayanların koyu renkte saçları varsa uygulayacağı makyaj fildişi gölgeler öneriliyor. Yeşil, mavi, kahverengi gözleri olabilir. Bu bayanlar pembe fondöten kullanmalıdır. Allık pembe olmalıdır. Göz kalemi gri ve siyah olabilir. Pembe tonlarında ruj..
Buğday tenli bayanlar; ten ve saç renkleri biraz daha koyudur. Bu kişiler fondöten olarak sarı veya açık kahve tonları iyi olacaktır. Gözlere siyah ve kahverengi güzel olacaktır. Ruj da kırmızı ve turuncunun tonları size yakışacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu