Makyaj

çok özel ruj sürme teknikleri

Kadınların vazgeçilmez makyaj malzemelerinden biridir ruj. Kırmızılar, pembeler… Ama bazılarımız ruj sürerken pek başarılı değil. Dudaklarımızın kenarlarına, dişlerimize bulaştırabiliyoruz. Çok özel ruj sürme teknikleri bu yazımızda. Bu yöntemleri öğrendikten sonra ruj sürmede çok daha başarılı olabileceğiz.
İlk yapmanız gereken dudak çizgisini belirlemektir. Bu işlemi dudak renginize yakın bir dudak kalemiyle yapabilirsiniz. Bu sayede rujunuzu sürerken çizginin dışına çıkmamış ve rujunuzu taşırmamış olacaksınız.
Dudak kalemi seçiminde rengine dikkat etmeniz gerekir. Mesela rujunuzun altına koyu bir renk kalem sürerseniz rujunuz da koyu görünür, aynı şekilde açık bir renk kalem sürerseniz rujunuz daha açık görünür.
Dudak kalemiyle dudaklarınıza çerçeve yapmak dudaklarınızı daha dolgun gösterir. Ayrıca dudak kalemiyle dudağın içini boyamak rujunuzun kalıcılığını önemli ölçüde artırır.

Yine ruj sürmeden önce dudağınıza ince bir kat fondöten sürerseniz rujunuzun kalıcı olmasını sağlarsınız.
İnce bir kat ruj sürdükten sonra dudağınıza şeffaf pudra sürmek de rujunuzun çabuk dağılmasını önler. Dudaklarınızı pudraladıktan sonra 1 kat daha ruj sürmelisiniz.
Kimisi aynaya bakmadan ruj sürmeye çalışır. Bu bir hatadır. Çünkü bu şekilde dudaklarınızın etrafına taşırmanız olası bir durumdur. Komik duruma düşmek istemeyiz değil mi? Rujumuzu aynaya bakarak dikkatlice sürmek en mantıklısıdır.
Gün içerisinde makyajınızı tazelemelisiniz. Yemek yerken vb. gibi durumlarda rujunuz çıkabilir. Daha iyi görünmek için arada rujunuzu kontrol etmeyi unutmayın.
Ruj kullanmaya pek de alışık değilseniz ruj süreceğiniz zaman iddialı renkler yerine şeftali, pembe tonları gibi daha açık renkleri tercih edebilirsiniz.
Ruj alırken ise markaların uzun süre kalıcı özelliği olan rujlarını tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu