Saç modelleri

dağınık topuz saç modelleri

Bu senenin modası olan dağınık topuzlar hem kolay uygulanabilir olması hem de acil durumlarda can kurtaran olması nedeni ile birçok kadın tarafından tercih edilir hale gelmişti. Özellikle de tüm yüz tiplerine gitmesi ve hemen hemen her kıyafet ile uyum sağlaması açısından 2014 trendleri arasında yerini alan dağınık topuz saç modelleri, kadınları daha doğal ve etkileyici gösterebilecek kadar da farklı biçimlerde yapılabilir hale gelmiştir.

Dağınık topuz yapımında kullanılan ve saçlarınızın tepesinde oluşturulan bombe çene hatlarınızı öne doğru uzunmuş gibi göstererek yüzünüze daha uzun bir görüntü verecek ve zarafetiniz ilk önce yüzünüzde belirecek. Bunun dışında saçların gelişi güzel bir şekilde tepedeki bombeye tutturulması ile elde edilen dağınık topuz nişan, düğün, toplantı veya iş hayatınız dışında günlük kullanımınız için bile gayet uygun saç modelleri haline getirilebilir. Eğer dağınık saç topuz modelinize örgülerle veya burgularla destek verip daha havalı bir hale getirirseniz özel geceler için daha kullanışlı olacaktır.

Birçok kadının rahat kullanım ve doğal görünüm açısından tercih ettiği dağınık topuz saç modelleri bir paket lastiğinin etrafına geçirilmiş 2 tel toka yardımı ile evde bile çok pratik bir şekilde uygulanabilir. Tel tokaları saçınızın üst arka tarafından yani kulak üzeri hizalarında saçlarınızı bir tutam alıp bükerek takın. Ortada gerilen paket lastiğinin içerisine saçlarınızı sağlı sollu burarak ittirin. En son saçın arkasında kalan orta kısmı da döndürüp paket lastiğinin üst tarafından içeri sokunca elde edeceğiniz topuza biraz da yanlardan burgu gibi hareketler katarak mükemmel şekiller verebilirsiniz. Dışarı çıkıyorsanız mutlaka saç spreyi ile saçlarınızı sabitleyin.
Daha uzun seneler kadınların favorisi olacak gibi görünen dağınık topuz modelleri gerçekten çok kullanışlı hallere getirilebilir.

Çalışan bayanlara ise oldukça kolaylık sağlayan dağınık topuz modelleri hem kolay uygulanabilirlik hem de şık bir gürünüm yakalamak açısından oldukça tercih edilen modeller arsında yer alıyor. Dağınık topuzun yan taraftan yapılması veya yüz şekline göre tepeden yapılması da gayet güzel oluyor. Etraftan bıraktığınız veya dalgalar halinde bükerek toplayıp topuzun etrafına iliştireceğiniz saçlar size bakımlı bir hava sağlıyor. Bu şekilde yapacağınız bir topuzu taşlı tokalar yada çiçekler yardımı ile süsleyip gece kıyafetinizle tamamladığınızda katılacağınız bir düğün veya nişan için de gayet rahat kullanmanız mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu