Cilt bakımı

daha genç görünmek için tavsiyeler

Genç görünmek için yapılması gerekenler vardır. Beslenme alışkanlıklarınızdan tutun da uyku düzeniniz, giyim tarzınız, saçlarınız, hatta saçlarınızın rengine kadar birçok açıdan dikkat etmeniz gereken şeyler.
Peki, genç görünmenin ilk şartı nedir? İlk şartı zayıf olmaktır. Çünkü kilo kişiyi daha yaşlı gösterir. Kastedilen zayıflık aşırı bir zayıflık değildir. Ancak çok kilonun da sizi yavaşlatacağını ve yaşlı göstereceğini lütfen unutmayın. Canlı olduğunuzda kendinizi psikolojik olarak da genç hissedersiniz.

Giydiğiniz kıyafetler ve makyajınız da sizi genç gösterecek türden olmalıdır. Teninizi solgun ve cansız gösteren renkleri kullanmayın. Bu renkler sizi yaşlı gösterecektir. Çevremize baktığımızda genellikle kıyafetlerde hâkim olan renklerin gri, siyah ve kahverengi olduğunu görebiliriz. Bu klasik renklerin dışına çıkarak daha canlı ve açık renkleri de tercih etmelisiniz. Kendinize yakışan tarzda hafif bir makyaj yapabilirsiniz. Saç modelinizi de deneyerek bulabilirsiniz. Size en çok yakışan, sizi en çok genç gösteren saç modellerini tespit edin.
Kısa saçlar insanı genç göstermez. Tersine omuz hizasındaki düz veya dalgalı saçlar sizi daha genç gösterecektir. Bu tip saç modelinin bakımı kısa saçın bakımından daha zordur. Eğer yüzünüze yakışıyorsa kakül kullanmak da genç görünmenizi sağlar. Bu sayede alnınızdaki kırışıklıkları kapatır ve sizi 10 yaş daha genç gösterir.
Beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir. Bol vitamin almaya çalışın. Cildinizi bu sayede hem içerden besleyin hem de bakımlarla dışarıdan da destekleyin.
Kendinizi genç hissedin, genç görünün ve genç kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu