Saç modelleri

dalgalı bayan saç modeli

Dalgalı saç modelleri hemen hemen her kadının kullanmaktan vazgeçemediği modellerdir. Doğal ve havalı görünümler isteyen bayanların da bir numaralı tercihi olan dalgalı saç modelleri evde bir kaç adımla da yapılabilir. İstediğiniz doğal dalgaların kalın veya ince küçük veya büyük olması kullanacağınız yönteme bağlıdır.

Saçlarınızda hafif hafif ve çok doğal kıvrımlar istiyorsanız banyodan sonra saçlarınızı bir köpük ile avuç içlerinde sıkarak kurutmak oldukça işinize yarayabilir. Fakat dümdüz ve inatçı saçlara sahipseniz istediğiniz dalgayı bugidi yardımıyla da yapabilirsiniz. Özellikle uçlardan başlayıp saçlarınızın ortasına doğru saracağınız bugidiler kalın olur ise daha iri dalgalara, ince olur ise kıvır kıvır bir görünüme sahip olmanızı sağlayacak.

Dalgalı bayan saç modellerinde en doğal ve pratik yöntem banyodan sonra saçlarınızı istediğiniz dalga kalınlığına göre örmektir. Örgüleri aceleniz varsa bir kurutma makinesi ile kurutarak işlemi hızlandırabilirsiniz fakat kendi haline bırakırsanız kabarmadan daha güzel form alacaklardır. Örgü işlemi kesinlikle çok beğeneceğiniz dalgalar bırakacak saçlarınızda . Eğer çok uzun süre kullanmak isterseniz bir gece önceden örüp bu şekilde yatmanızı tavsiye ederim. Saçlarınızı kendiliğinden dalgalıymış gibi dans edecek.

Size yardımcı olabilecek bir başka yöntemde saç maşasıdır fakat maşa yaparken çok dikkatli olmak gerekir. Saçlarınız aşırı ısıya maruz kalacağı için maşayı bekletme süresi oldukça önemlidir. Fazla bekletirseniz saçlarınız yanabilir. Maşanın kalın olması saçlarınızda iri dalgalar olmasını sağlarken ince formlu bir maşa daha küçük dalgalar ile saçlarınızı hareketlendirecek.

Saçlarınızın çok ince minik minik dalgalar halinde olmasını istiyorsanız incecik bir pipetten de yardım alabilirsiniz. Nemli saçlarınızdan küçük bir tutam alın ve uzun bir pipetin etrafına boylu boyunca sıkı bir şekilde dolayın. Doladığınız saç tutamının açılmaması için pipetin ucuna bir tel toka geçirin ve pipeti ortadan bükerek tel tokayı kendi kafanıza sabitleyin. Tüm saçınızı bu şekilde sardıktan sonra saç kurutma makinesi ile iyice kurutabilir yada bu şekilde yatabilirsiniz. Eğer bir gece kafanızda durursa kesinlikle daha uzun şekilde kullanabileceksiniz demektir. Ertesi gün pipetleri dikkatlice açın ve bukle üzerine sprey sıkarak saçlarınızı sabitleyin. Bu yönteme bayılacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu