Sağlık

depresyona iyi gelen bitki çayları

Stresten bazı özel nedenlerimizden dolayı depresyona gireriz ve bizi sakinleştirecek çaylara ihtiyaç duyarız. Depresyonunun yoğunluğu kişi ya da olaylara göre değişir. Rahatlatıcı özelliği ile en çok tercih edilen çaylardan biri melisa çayıdır. Kaslarınızı gevşetmeye, gerginliğe ve sinirliliğe çok iyi geldiği kişinin sakinleşmesine yardımcı olması ile çok şifalı bir bitki çayıdır.
Papatya çayı: uykusuzluk, kaygı, sinirliliğe karşı papatya çayı tüketerek sindirim sisteminize iyi gelir hem de sizi rahatlatmaya yardımcı olur. Kedi otu çayı: ağrı kesici, sakinleştirici etkisi ile stresi azaltıp depresyona çok iyi gelmektedir. Ayrıca baş ağrısına, mide bulantılarını da önlemektedir. Sibirya ginsengi: stres, kaygı, üzüntü, sinirlilik nedeniyle depresyona giren kişilerin bu bitki çayını kullanarak rahatladığı bilinir. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kan dolaşımını sağlar. Gerginliğe iyi gelir. Çarkıfelek çayı: sakinleştirici ilaçlar gibi etkin bir rahatlatma özelliği vardır. Uykuya, kaygıya, strese birebir geldiği bilinmektedir. Lavanta çayının kokusu da çayı da sağlığınız açısından çokça önemlidir. Sizi rahatlatacak ve sağlığınıza iyi gelecektir. Bitki çayları hem rahatlatır hem de bin bir derde devadır. Sarı kantaron: hafif dereceli depresyona ve orta dereceli depresyona iyi geldiği bilinir. Sakinleştirici ve ruh sağlığını yerine getirmeye yardımcı olur. Kronik yorgunluğu atmaya da yardımcı olur. Adaçayı içmekte sakinleştirmeye yardımcı olur. Bu bitki çaylarını rahatlıkla aktarlardan elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu