Makyaj

doğal tonlarda makyaj nasıl yapılır

Doğal makyaj yapmak için makyaja başlamadan hemen önce cilt uygun bir temizleyici yıkanmalıdır. Fakat cildiniz yağlı ya da karma ise sabun kullanımı en iyisidir. Sabunun yağı temizlemesi dışında hafif bir kuruluk vermesi ile yapacağınız makyaj en iyi sonucu verir.
Temizleme işleminden sonra ten renginize giden BB kremi yüz ile boyun bölgesine sürülmelidir. Böylece kusurlar kapatılacak, cilt tonunu aynı düzeye gelecek, aydınlık bir görünüm kazanılacaktır. Daha önceden nemlendirici kullanımı da yapabilirsiniz.
Doğal bir görünüm elde etmek için eyelinerınizi ince bir çizgi halinde sürmeye dikkat edin hanımlar sonra da rimel faslına geçiş yapın. Daha iyi bir sonuç iki kat rimel rahatlıkla sağlanabilir unutmadan ufak bir ayrıntı. Kahve tonlarındaki bir far kullanırsanız abartılı olmayacaktır ve doğallıkta sağlayacaktır.

Allık hafifçe elmacık kemiklerinin üzerine sürülmelidir ve şeftali rengi çok hoş duracaktır.
Çatlak dudaklar için ilk önce dudak balmı kullanın hanımlar daha sonra rujunuzu sürün. Turuncu, açık pembe tonları doğallık için en uygunudur. Fırça ile rujunuzu sürersiniz daha çok kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
Peki! Neden doğal makyaj? Basit çünkü yaşımızı daha genç gösteriyor değil mi hanımlar? Bayanların da en çok istediği oldukları yaştan daha genç görünmek değil midir? Ah hadi ama hiç bir bayan buna karşı çıkmaza. İşte bu yüzen en ince ayrıntısına kadar öğrendiğimiz tüm püf noktaları uygulayacağız değil mi?
Ayrıca doğal makyaj ile yüz hatlarımız, göz rengimiz daha belirgin hale gelir. Renk karmaşasından uzak bir makyaj her kadını olduğundan daha dinç gösterir.
Bu yüzden doğal makyaja başvurur, belli belirsiz farlar seçer olduğunca kendimizi güzelleştiririz. Pratik bir makyaj yardımı ile oldukça sade, çekici bir görünüme kavuşabiliriz.
Hadi hanımlar hemen doğal makyajınız için kolları sıvayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu