Makyaj

doğal ve hafif makyaj nasıl yapılır

Doğal makyaj, tabiri caizse ” no makeup makeup ” nasıl yapılır? Makyaj ile doğal görünüm nasıl sağlanır? Ağır makyajdan hoşlanmayan veya da yazın bunaltıcı sıcağında hafif makyaj tercih edenler bu yazı dizisini kaçırmamalılar. Doğal ve hafif makyaj nasıl yapılır sizlere bir kaç aşama ile anlatmaya çalışacağız.
1- Birçok yazı dizimizde fondötenle başladığımız makyajımıza bu kez doğal bir görünüm elde etmek açısından, güneşten koruyucu kremler önermekteyiz. Cildinize yedirdiğiniz güneş koruyucu krem üzerine, transparan pudra uygulayarak, cildinizi onardığınız gibi, doğal bir cilt görünümü oluşturabilirsiniz.
2- Bu aşamada, kaşlarınızın seyrekliğinden şikayetçi iseniz, uygun tonda bir göz kalemi ya da kaş kalemi ile kaşlarınızı düzeltin. Düzgün ve sık kaşlara sahipseniz, bu aşamayı atlayabilirsiniz.

3- Allık kullanırken de, hafif şeftali tonlarında bir allık tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yanaklarınızı içinize çekerek, elmacık kemiklerinize uygulayacağınız allık ile, taze ve doğal bir görünüm elde edeceksinizdir.
4- Far sürerken, yuvarlak hareketlerle göz çukurunuzdan başlayarak koyu tondan açık tona, göz ucunuza doğru farınızı yaymalısınız. Dikkat etmeniz gereken tek şey, her bölgenin aynı tonda olmamasıdır.
5- Eyeliner öncesinde, göz içerisine hafifçe açık tonlarda ya da krem rengi bir kalem sürerseniz, çektiğiniz eyeliner daha doğal görünecek ve bakışınız daha canlı olacaktır.
6- Maskara kullanımında, maskaranızı zikzak çizerek uygulamanız, rimelinizin topaklanmasını önleyecektir.
7- Doğal ve hafif makyajın son aşamasında, rujunuzu dudak renginize yakın tonlarda uygulayın ya da nemlendirici ve parlatıcı özellikteki rujlarda alternatif olarak kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu