Makyaj

dudakları dolgun göstermenin yolları

Hanımlar her zaman dolgun ve dikkat çekici dudaklara sahip olmaya isteseler de bazıları bu konuda çok fazla şanssız iken bazıları da sadece ufak makyaj hileleri ile bu sorunun üstesinden gelebileceklerinin farkında değillerdir.
Dolgun dudaklar için makyaj hileleri herkesin yapabileceği kadar basittir ve etkileri gerçekten çok şaşırtıcıdır . Kullanılan malzemeleri doğru seçtiğiniz takdirde sonuç almamanız olanaksızdır. Ne kadar ince dudaklara sahip olursanız olun , dudaklarınızı dolgun göstermek sizin ellerinizdedir. Ayrıca özel ve önemli günlerde bu teknikleri uygulamanızda güzelliğinize güzellik katacaktır.

İlk olarak ince yapılı dudakları daha dolgun göstermeyi ele alalım. Bu işlem için süreceğiniz ruj ile bire bir aynı renkte bir dudak kalemine ihtiyacınız olacak. Dudaklarınızın kendi çizgisinin dışından ( çok abartmamak kaydı ile ) bir çizgi halinde dudak kalemini geçin. Dudak kalemi ile çerçevelediğiniz dudaklarınız rujunuzu sürmeye hazır. Aynı renk rujunuz ile dudaklarınızı güzelce boyadıktan sonra hafifçe bir de parlatıcı sürün. parlak dudaklar daha çok ışık yansıtacağı için daha büyük görüneceklerdir.

Alt dudağınız , üst dudağınıza nazaran daha ince ise , alt dudağınızın hemen altına koyu renk bir kalem ile belli belirsiz düz bir çizgi çekerek sahte bir gölge oluşturun. Bu gölge alt dudağınızı ön plana çıkaracaktır. Dudak kalemi ile aynı renkte bir ruj kullanmaya her zaman dikkat edin. Bu kusurları daha az ortaya çıkarır.

Son yılların en moda dudakları kalın ve parlak görünümlü olanlardır bu yüzden koyu renkte kullansanız parlatıcı kullanmaya özen göstermelisiniz. Ayrıca dudaklarınızı ara sıra bir diş fırçası yardımı ile ölü derilerden arındırmak oldukça işinize yarayacaktır.

Dudakları olduğundan daha dolgun göstermenin bir diğer yolu da nemlendirici sürdükten sonra alt ve üst dudakların orta kısımlarına beyaz parlak bir far sürüp eliniz ile yedirdikten sonra rujunuzu sürmektir Rujun rengi açık olursa daha iyi sonuç alınır. En sonunda üzerine süreceğiniz bir miktar parlatıcı amacınıza ulaşmanızı sağlayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise artık her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz dudak dudak dolgunlaştırıcı rujlardan kullanmaktır. Oldukça güzel sonuçlar alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu