Saç modelleri

düz kısa bayan saç modelleri

Hanımlar saçlarıyla oynamayı çok severler. Özellikle depresyona girdiklerinde veya kendilerinde değişiklik istediklerinde ilk olarak saçlarının rengini veya şeklini değiştirirler. Birçok kadın saçlarının boyu ile oynamayı çok sever. Özellikle de yoğun çalışan bir kadın veya koşturmaca içerisinde bir ev kadını kendine çok uzun süren bakım ve modeller uygulayamayacağı için en kısa yoldan kısa saç kullanarak bu problemi ortadan kaldırmış olurlar. Kimileri ise yüz tiplerine yakıştığı için yada boynunu daha uzun göstersin diye kısa saç tercih ederler. Bu yılın trendleri arasında düz kısa bayan saç modelleri oldukça dikkat çekiyor. Pixie adı verilen asimetrik stiller ile düz saçlara çok havalı ve tarz bir görünüm veriliyor. Birçok sanatçının ve ünlünün kullandığı bu modeller hanımlar arasında da oldukça tuttu doğrusu. Kullanım kolaylığı ve düz saçın vermiş olduğu rahatlık ile buluşturulan asimetrik kesimler, tüm saç renkleri ve yüz tipleri için oldukça iddialı görüntüler oluşturuyor.

Önlerin biraz daha uzun arka tarafların daha kısa bırakıldığı saç modelleri de düz saçlara sahip olanların çok fazla tercih ettiği modeller arasında. Küt kesimlerin katlarla buluştuğu 2014 yılında, düz saçlıların olduğu kadar dalgalı saçlıların da dikkatini çeken modeller mevcut.

Oval yüz hatlarına sahip olan kadınların daha çok tercih ettiği ama fazlaca cesaret isteyen maskülen kesim saçlar . Düz saçlar için kullanımı en kolay saçlar haline geliyor. Öne doğru tarandığında daha farklı bir görünüm alan maskülen kesim saçlar dikkat çekmek farklı görünmek isteyen düz saçlı hanımların genel tercihleri arasında yerini alıyor.
Kulak memelerinin biraz altında kalacak şekilde kısaltılmış bob kesim saçlar da düz saçlıların tercihleri arasında. Bob kesim saçlar, küt saç kesiminin biraz değiştirilerek uygulanmış halidir. bob kısa saç modeli aynı zamanda Hollywood ünlülerinin oldukça sık kullandığı modeller arasında.

Bob kesim saçların daha kısa bir hali var ki buda saç boyunun kulak memesine kadar kısaltılmış halidir. Adına lob kesim saç denilen bu modelde birçok ünlünün tercihi olmuş durumda ve düz saçlara gerçekten kullanım rahatlığı sağlıyor.
Asimetrik kısa saçlar ise özellikle düz saçlara kattığı hava ile bu yaza da damgasını vuracak gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu