Çanta

el örgüsü çanta modelleri

Özellikle ev hanımlarının gerek makrome ipleri, gerekse tığ işleri ile hazırladıkları el örgüsü çanta modelleri genç kızların kombinlerinde sıkça tercih ettiği aksesuarlar arasında. Öyle ki cep telefonu kılıfları, örme cüzdanlar olarak da karşımıza çıkmakta. Örgü çantalarınızı, yine örme çiçeklerle ya da oluşturduğunuz şekillerle süsleyebileceğiniz gibi, renkli pul ve taşları da farklılık katmak için kullanabilirsiniz. Altın sarısı ya da gümüş rengi iplerle de parıltılı bir örgü oluşturarak, çanta aparatları ile de birleştirip şık bir portföy çanta oluşturabilirsiniz. Anlayacağınız tasarım tamamen size kalmış. İstediğiniz renk ve boyutta bir örgü oluşturarak içerisine astar ya da tok tutması için kapitone kullanabilirsiniz. Önerimiz, astarınızı neon renklerde seçerseniz, hazırladığınız örgünün boşluklarından hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Fermuarlı olmasını isterseniz örgü ve astar arasına bir fermuar yerleştirebilirsiniz. Bunu bır çıt çıt ya da düğme yardımı ile de yapabilirsiniz.

Tamamen kendi zevk ve kullanımınıza bağlı. Bunun için hazır çanta aparatlarından da faydalanabilirsiniz. İster gece ister gündüz gezmelerinizle uyumlu çantalar hazırlayabilirsiniz.
Eğer tığ işi olarak düşünürseniz de, beğeninize hitap eden bir renkte yün alarak, çantanın tabanını oluşturmak için dilediğiniz boyutta zincir çekerek başlayabilirsiniz. Her dolanmada sık iğne ile sağlam bir görünüm elde edebilirsiniz, boğum yerlerinde arttırarak ya da eksilterek dikişe ihtiyaç duymayan bir çanta oluşturabilirsiniz. Bitime doğru, hazır çanta sapı alarak örgü ile bütünleştiriniz. Çantanızın üzerine aksesuar ya da el yapımı fiyonkta kullanabilirsiniz. Yapımı pratik, ancak kullanacağınız renkli iplik ve aksesuarlarla farklı birer tasarım oluşturacaksınızdır. İstediğiniz modeli bulamadığınız gibi zorunluluktan pahalı bir çanta almak yerine, ucuza mal edeceğiniz ve de kendi tarz ve isteğinize göre tasarlayabileceğiniz örgü çantaları, alışverişe çıkarken, 5 çayına giderken ve hatta özel günlerde bile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu