Makyaj

ela gözlü bayanlar için makyaj önerileri

Ela gözlü bayanların seçtikleri renkler göz renklerinde değişiklik yapabilmektedir. Bu yüzden çoğunlukla ela gözlü hanımların makyajı için tercih edebileceği en iyi renk tonları toprak renkleri, mavi, mor, yeşil ve gri olabilir.

Hepimiz biliyoruz ki ela gözler yeşile ve maviye dönüktür. Doğru renkler ile harika bir göz makyajına imkân sağlar bu ela gözler. Bu yüzden kullanacağımız renk tonlarını dikkatle seçtikten sonra harika makyajlar yapabiliriz.

Eyeliner kullanımı ela gözlerin dikkat çekmesine yardımcı olur. Kahverenginin her tonu ela gözler için doğal bir görünüm saplar.
Ela gözler için göz kalemi kullanımına önem verilir. Çünkü siyak kalem ile çekilen göz kalemi ela gözlerim makyajı için tam bir sihir olacaktır.

Ela gözlerde kullanılan altın sarı dikkat çekici bir görünüş kazandırırken lacivert göz makyajı ile gözlere derinlik kazandırabilirsiniz.
Ela gözlerin favori renkleri her daim koyu tonlar olmalıdır hanımlar aklınızda olsun.
Mor, eflatun gibi tonlar ela gözlere sıcak bir görünüm kazanmasını sağlamaya yardım eder.
Metalik tonlara sahip farlar gözlerinizi ön plana çıkartmaktadır hanımlar bunu da bir köşeye not alır çünkü gerçekten çok işe yaramaktadır.
Ten rengine giden her türlü renk harika bir makyaj imkânı sağlamaktadır.
Mesela kahverengi de kullanılabilir ve gayet te hoş olur ama açık kahverenginden kaçınılmalıdır.

Her rengin koyusunu seçmeye dikkat edin bayanlar örneğin, gri gibi açık bir rengin bile koyu gri tonunu kullanmaya çalışın. İşte o zaman o koyuluğun arasında ela gözleriniz güzelliği ile şakıyacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu