Cilt bakımı

elma sirkesinin cilde faydaları nelerdir

O kadar zengin ve güzel bir doğada yaşıyoruz ki, çoğu zaman ne yazık ki, farkına varamıyoruz. Neyse ki cilt bakımı için, artık büyük bir kesim, organik ürünlere yönelmiş durumdadır. Artık farkında olmalıyız ki, tepeden tırnağa ciddi sağlık problemleri hariç, cilt bakımımızı kendimiz yapabiliriz.
Yıllardır ”sabah aç karnına bir tane elma yemelisiniz” diye hep söylenir. Elma’nın ve sirkesinin cilde öyle faydaları var ki, inanamazsınız…
Çok pahalı kozmetik ürünleri yerine, elimizin altında çok değerli bir ürün var, hem de çok uygun bir fiyata.
Elma sirkesinin, faydaları saymakla bitmiyor, normalde biz bayanlar soda ile yüzümüzü arada temizleriz. Sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak için birde elma sirkesiyle, sodayı deneyin. En iyi tonik’ten daha fazla etki sağladığını göreceksiniz. Vücudunuz içinse, suyla doldurduğunuz küvete yapınıza göre elma sirkesi dökün, zamanla ölü derilerinizden, kir ve vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulacaksınız. Detoks programınız içerisine bu seansı da gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Elma sirkesi ciltteki lekeler içinde, iyi bir çözüm, sürekli kullanımda gözle görülür, etkisi azalacaktır. Ancak yüzünüzde kullanacağınız sirkeyi 1/5 oranında suyla seyreltmelisiniz.
Birçok rahatsızlığa iyi gelen elma sirkesi bağışıklık sisteminizi de güçlendirecek. Dolayısıyla sindirim sisteminizde rahatlayacaktır.
Kemik sorunlarınız için özellikle ileri yaşlarda elma sirkesine ihtiyacınız olacaktır.
Yeme bozuklukları ve diyet programlarınız içinde elma sirkesi oldukça idealdir. Bir bardak suya bir kaşık ekleyerek aç karnına içmelisiniz. Ancak günde bir bardaktan fazlası zararlıdır.
Saçlarınızdaki kepek, kuruluk, mat görünüm içinde elma sirkesi birebirdir. Ancak tam sonuç alabilmek için, marketler yerine, aktarlardaki organik elma sirkelerini tercih etmelisiniz.
Vücudunuzdaki nasırlar içinde, elma sirkesini kullanmalısınız. Su ile seyrelttiğinizde nasır daha çabuk yumuşayacaktır ve egzama gibi kaşıntı yapan hastalıklara da iyi gelecektir.
Eğer elma ya da sirkeye alerjiniz varsa kesinlikle kullanılmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu