Cilt bakımı

en iyi cilt bakımı tüyoları

Cildinize iyi bakmanın en güzel yolu cildinizi temiz tutmaktır. Özellikle yağlı bir cildiniz varsa günde en az 2 kez cildinize uygun bir temizleyici ile yıkamalısınız. Yıkadıktan sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmak , cildinizi her zaman sağlıklı bir görünüme sahip kılmanın tek yoludur.
En iyi cilt bakım tüyoları bile temiz bir cilt ile başlar bunu unutmayalım. Yalnız dikkat edilecek bir nokta cilt temizliğinde sıcak su kullanılmaması gerektiğidir. Cildinize sadece haftada bir kez yoğun bir temizlik kürü uygulayın bu da önemli bir tüyodur.
Sivilceleriniz ile sakın oynamayın. Çok ihtiyaç duyuyorsanız etrafa bulaştırmamaya özen gösterin ve peçete kullanın.
Yüz bakımından sonra 12 saat boyunca makyaj yapmamaya özen gösterin. Mümkünse o gün içerisinde dışarı çıkmayın.

Kil maskeleri cildi siyah noktalardan arındırmak için çok doğru bir seçimdir fakat kil maskeleri ciltteki kiri yüzeye çıkaracağı için sonrasında ılık su ile ve cilt tipinize uygun bir temizleyici ile yıkamanız en doğrusudur.

Gündüz kullandığınız kremler ile gece kullandığınız kremler adla aynı olmasın.
Cildinizin nem dengesi için su tüketiminizi artırın ve evinizde nem oranını yükseltin. Bunu peteklerin üzerine su dolu kaplar koyarak sağlayabilirsiniz.
Cildinizi ara sıra yalnızca su ile yıkayın. Veya bebek sabunu kullanın.
Kullandığınız kremlerin boya maddesi içermemesine dikkat edin.
Banyo yapmayı çok seviyor olsanız da 20 dakikadan fazla banyoda kalmamaya özen gösterin ve sıcak su ile yıkanmaktan kaçının.
Asla makyajınız ile yatmayın ve göz çevrenizi mutlaka göz etrafına uygun ürünler ile temizleyin.
Dudaklarınızın canlı görünmesi cildinizin canlı durmasına büyük ölçüde katkı sağlar bu yüzden dudak nemlendircinizi veya bal kullanmayı alışkanlık haline getirin.
Sebze ve meyve tüketimini ihmal etmeyin ve soyduğunuz kabukları bir süre yüzünüzde bekletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu