Saç modelleri

en moda saç renkleri

Hanımlar genellikle sevdiği ünlülerde gördükleri en moda saç renklerini anında kopyalayıp saçlarına yapıştırırlar. Fakat hiç düşünmezler ki uyguladıkları renk kendi cilt tonlarına uygun mudur?

Bu yılın en moda renklerini seçerken yelpazeniz oldukça geniş tutulmuş o yüzden merak etmeyin kendi cilt renginize uygun saç rengini bulmakta çok zorlanmayacaksınız. En moda saç renkleri arasında bu yıla damgasını vurmuş olan ve önümüzdeki yılda çok konuşulacak olan doğal kahverengi saç renkleri ve doğal gölgeli sarı saç tonları var. Küllü kumral, karamel, küllü sarı, altın kahve, kumral dore ve daha niceleri hanımların tercih ettiği saç renkleri arasında yerini alıyor. Cilt renginize en uygun saç rengi ise cildinizin sıcak veya soğuk renklerden hangisini barındırdığını bilmenizden geçiyor. Cilt renginizi bulmak için elinize alacağınız gümüş ve altın renginde 2 takı size yardımcı olacaktır. Yüzünüze önce gümüş sonra altın renkli takıyı tutun ve hangisinin cildinize daha çok yakıştığına karar verin. Eğer gümüş rengi tercih ettiyseniz kahve ve tonları, altın rengi tercih ettiyseniz sarı ve sarı gölgeler size oldukça yakın renklerdir.

Bu yılın platin sarıları da oldukça revaçtaydı ve hanımlar tarafından çok tercih edilen tonlarda sergilendi. Açık sarı tonlarından bal rengi tonlarına geçiş verilen saçlar da hanımların pırıl pırıl olmalarına yetti doğrusu.

Gerçek bir sarışın gibi görünmek isteyen hanımların en favori rengi ise; saç diplerinde sıcak kahve tonları ile başlayıp saçların uçlarına doğru açık sarı şeklinde inen saç renkleriydi. Birçok ünlü isminde kullandığı bu saç rengi uzun bir süre daha gözde kalacak gibi görünüyor.
Portakal – kırmızı tonlarının ise bu sene ayrı bir moda saç rengi olduğunu söylemek mümkün. Karamele doğru ilerleyen tonlar ile muhteşem tonlamalar yakalayabilirsiniz.
Ayrıca siyah saç tercih edenler için bu aralar en moda saç rengi parlak siyah olanlar.
Doğallığın en güzel yansıması ise tabii ki açık kumral saç tonları ile yakalanmış durumda. Birçok hanımın hem doğal olmak hem çekici olmak adına tercih ettiği açık kumral ve koyu kumrallar bu sene de en moda saç renkleri arasında yerini koruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu