Cilt bakımı

evde doğal cilt bakımı nasıl yapılır

Cildiniz evinizde yapacağınız muhteşem ve basit yöntemlerle harika görünebilirsiniz . Evde yapılacak doğal cilt bakımları sizi harika sonuçlar ile fazlası ile memnun eder. Bu bakımlar için çuvalla para harcamanıza gerek yoktur. Sebzeler , meyveler ve bitki yağları cildinize kurtarıcı görevi üstlenecektir. Cilt bakımını ihmal etmek ciddi tehlikelere neden olabilir. Bu tehlikeler kırışıklıkların derin seyretmesine , gözeneklerin siyah noktalar le dolup sivilcelere dönüşmesine , solgun ve yorgun bir cilt görünmesine neden olabilir.
Evde uygulanacak doğal cilt bakımları günlük ve haftalık olarak uygulanabilir. Derinlemesine bir bakım için haftada bir kez bakım uygulamak yeterli iken günlük bakım için düzenli temizlik ve nemlendirme önemlidir.
Evde cilt bakımı uygularken cilt tipinize uygun içerikte malzemeler kullanmalısınız. Yağlı cilt tipine sahipseniz limon suyu ve elma sirkesini rahatlıkla kullanabilecekken , kuru cilt tipleri için aroma terapi ve bitkisel yağları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sivilceleriniz ve siyah noktalarınız için en uygun maskeler siyah kil ile uygulanan maskelerdir. Süper etkisi olan siyah kilin kullanımı da çok kolay.
2 tatlı kaşığı siyah kil
2 tatlı kaşığı su ( su yerine gül suyu kullanmak daha etkili oluyor )
1 tatlı kaşığı sızma zeytin yağı
Kil , yağ ile suyu karıştırıp bir kenarda 10 dakika kadar bekletin ki kil suyu emsin. Su az gelirse biraz daha ekleyebilirsiniz. Suyunu iyice çekince cildinize kalın bir tabaka halinde sürerek 15 – 20 dakika bekletin. Maskeniz tamamen kuruyana kadar bekletip ılık su ile yıkayın.
Kil maskesi cildinizdeki kiri yüzeye çıkaracağı için maskeyi yıkadıktan sonra temizleyici bir jel yardımı ile yüzünüzü yıkayın. Bakım sonrası nemlendiricinizi uygulamayı ihmal etmeyin.
Göz çevresi için evde bakım yapmak istiyorsanız çok pratik ve etkili bir yöntem olan jojoba yağı ve salatalık maskesini uygulamanızı tavsiye ederim.
1 çay kaşığı jojoba yağı
1 çay kaşığı salatalık suyu
1 çay kaşığı limonun suyu
1 çay kaşığı zeytin yağı
Bu malzemelerin hepsini karıştırın ve göz çevrenize geceleri uygulayın 15 dakika bekletip yıkamanız yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu