Cilt bakımı

evde doğal yüz bakımı nasıl yapılır

Evde yüz bakımı yapmak hem çok kolay, hem de çok daha ucuz. Evdeki malzemelerle cildimize bakım yapabilir ve çok daha güzel görünmesini sağlayabiliriz.

Peki cilt bakımı için nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikli kuralımız cildimizi her zaman temiz ve nemli tutmalıyız. Cildi fazla kurutmayan, cilt tipimize uygun yumuşatıcılı bir sabun kullanabiliriz. Cildimizin düzenli bir şekilde temiz ve nemli kalmasını sağladıktan sonra evde yapacağımız doğal ve basit maskelerle sivilce ve siyah noktaların önüne geçebilir, cilt lekelerini azaltabilir, cildimizin daha pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlayabiliriz.

Cildimizi düzenli olarak temiz ve nemli tutuyoruz. Peki sonraki aşama nedir? Hangi malzemelerle neler yapabiliriz?
Cildin daha pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlayan yoğurt vazgeçilmezlerimiz arasına girmeli. 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı karbonat ve birkaç damla zeytin yağını iyice karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın ve kısa bir süre bekleyin. Cildinizi temizlediğinizde gözle görülür parlaklığı ve yumaşklığı hemen fark edeceksiniz.
Gülsuyunun cilde çok iyi geldiğini biliyor musunuz?
Her gece uyumadan önce mutlaka cildinizi gülsuyu ile temizleyin. Cildinizin ne kadar hoş göründüğünü düzenli kullandığınızda göreceksiniz.
Siyah noktalarınızı evde kendiniz mi temizlemek istiyorsunuz?
Sivilce ve siyah noktalarla mümkün olduğunca oynamamamız gerekiyor. Ciddi şekilde sivilce ve siyah nokta sorunu yaşıyorsanız öncelikli tavsiyem bir dermatolog ile görüşmeniz. Bunun dışında evde kendiniz basit yöntemle siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Bir tencereye 3 4 parmak su koyuyoruz ve kaynatıyoruz. Kaynayan suyu aldıktan sonra 10 15 dakika boyunca mesafemiz 35 santim olacak şekilde yüzümüzü buhara tutuyoruz. Buhar gözeneklerimizin tamamen açılmasını sağlayacaktır. Açılan gözeneklerimizi cildimizi tahriş edecek kadar sıkmadan temizleyebiliriz. Temizleme işlemi bittikten sonra gözeneklerimizin kapanması için cildimizi soğuk suyla yıkamalı ve mutlaka nemlendirici kullanmalıyız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu