Cilt bakımı

evde kolay cilt bakımı nasıl yapılır

Cilt bakımınız sizin için çok değerli olmalı çünkü sağlıklı bir cilde sahip olmayı tüm hanımlar arzularlar. Cilt bakımı yapmak için çok kolay ve her evde uygulanabilecek küçük metotlar vardır. Bu küçük metotları haftada bir kez uygulamaktan kaçınırsanız ilerde geniş ve çirkin gözenekler , siyah noktalar ve kırışık görünümlü bir cilt ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Unutmayın cilt bakımı asla ihmale gelmez. Evde kolay cilt bakımı yapabileceğiniz bu küçük metotlar fazla vaktiniz almayacağı gibi buzdolabının kapağını açıp birkaç sihirli sebze , meyve ve yumurtaya ulaşmak kadar yakındır size.
Siyah noktalarınızı evde kolayca yok etmeniz için ihtiyacınız olan tek şey limon ve biraz yoğurttur. Sadece 15 dakikanızı ayıracağınız bu maske basit ama etkili bir yöntemdir. Bir kase yoğurdun içine bir tam limonun suyunu sıkarak karıştırın ve gözleriniz hariç cildinize uygulayın. 15 dakika bekletip ılık su yıkadıktan sonra siyah noktalarınızın azaldığına şahit olacaksınız. Bu kürü haftada bir kez yapmayı ihmal etmezseniz çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Daha genç ve pırıl pırıl bir cilt ihtiyacınız olan tek şey bir bal kabağı maskesi.
Cilt tipinize göre içindekilere ekleme veya çıkarma yapabilirsiniz.
1\2 su bardağı taze bal kabağı
2 tane yumurta
2 tatlı kaşığı badem sütü ( kuru yada karma cilt tiplerine )
1 tatlı kaşığı bal ( kuru ciltler için )
2 tatlı kaşığı elma sirkesi veya kızılcık suyu ( yağlı cilt tipleri için )
Bal kabağını püre haline getirin. İçerisine bağlayıcı görevi gören yumurtaları ekleyin. Diğer malzemeleri cilt tipinize göre ilave edip karıştırarak cildinize uygulayın. Hassas bir cilde sahipseniz 10 dakika kadar ama normal ve yağlı yapıda ise 15 – 20 dakika kadar yüzünüzde bekletip soğuk su ile yıkayın. Nemlendiricinizi sürmeyi ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu