Cilt bakımı

evde manikür nasıl yapılır

Manikür tırnakların güzelliği için vazgeçilmezdir. Saatlerce yapımı için sıra beklenir sonra da yapılırken beklenir ve bu sık yapılan bir bakımsa bazen insana gına girebilir.
Peki! Hem tırnak güzelliğinden feragat etmeden hem de para çarçur etmeden nasıl kendi kendimize bakımımız devam ettirebiliriz?
Öncelikle kafadaki tabuları yıkmak gerekir. Evde manikür mü olurmuş, insan kendi kendine nasıl yağar bunu diye düşünmeden karar vermek ve çalışmalara geçmek gerekli.
Öğrenip uygulamaya çalışacağımız basit bir yöntem ile kendi bakımımızı rahatlıkla yapabileceğiz. Sadece bakımlı olmayı biz kadınlar arzulayalım yere ama değil mi? Bizim elimizden ne kurtulabilir.
O zaman bakımımıza yani evde manikürümüze başlayalım. Ama tabi k, bakım için bile öncelik sağlık olmalıdır.
Tırnaklarımızın, tırnak etlerimizin sağlığından emin olmalıyız. Onsan sonra tırnaklarımıza istediğimiz gibi manikür yapabilmek için tırnaklarımızı hazır hale en iyi şekilde getirmeliyiz.

Bize gereken malzemeler neler bunları bir tespit edip işleme bakıma başlamadan önce temin ettik mi? Gereken malzemeler kısaca oje sökücü, pamuk, manikür aletleri, tırnak makası, törpü, el kremi, cila, oje, kulak çöpü.
Ellerimizde sürülü olan oje varsa öncelikle onu aseton yardımı ile çıkarmalıyız.
Temizlenen tırnaklarımız bu seferde törpü yardımı ile düzlenmeli.
Başlayacağımız el bir kaba konulan ılık suda beş dakika beklemelidir. Böylece tırnaklarımız yumuşayıp maniküre hazır hale gelecek.
Evde olan bir krem ile tırnaklarda bulunan etleri biraz daha yumuşatıp etleri temizlemeye başlamalıyız. Bunun için de manikür pensiniz ile etleri dibi doğru iyice itip sonra bu etleri düzgün bir şekilde kesmeliyiz. Dikkat etmeniz gereken geriye çok itmemek ayrıca yamuk kesmemek için çaba göstermektir.
Yine tırnaklar ama bu sefer eller ile komple kremlenmelidir.
Manikür işlemimiz kolayca son bulur bu şekilde ama belki güzel bir oje ile asıl noktayı koymak isteyebilirsiniz hanımlar ne dersiniz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu