Cilt bakımı

evde peeling nasıl yapılır

Kimyasal ürün kullanmadan ve pahalı kozmetik ürünlerine para harcamadan sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkün… Kozmetik ürünleri hepimiz her gün kullanıyoruz; ancak bunların vücudumuza verdiği zararları göz ardı etmekteyiz. Bunu bir nebze olsun azaltmak için bakımda kullandığımız peelingleri kendimiz hazırlamayı deneyelim.
İlk olarak muzlu peelingi anlatmaya çalışalım. Kuru bir cildiniz varsa bu tarif tam size göre. Püre haline getirilmiş bir adet muz, üç çay kaşığı esmer şeker ve bir kaşık badem yağını bir kapta karıştırın. Bir lif yardımıyla vücudunuza yedirin, dairesel hareketlerle vücudunuza yayın. Ardından ılık bir duş alarak vücunuzu temizleyin. Bu yöntemi iyi sonuç alınabilmesi açısından üç günde bir uygulayın.

Sonucu siz de göreceksiniz. Özellikle yaklaşan kış aylarında vücut nemini yitirir ve kuruma eğilimi gösterir, bunu engellemek ve vücudumuzu kurumaya karşı korumak için bu peelingi deneyebiliriz.
En çok bilinen doğal peeling yöntemi ise türk kahvesini içtikten sonra telvesini peeling olarak vücudumuza uygulayabiliriz. Türk kahvesi içildiğinde vücuda ne kadar yararı varsa peeling olarak kullanıldığında da bir o kadar faydası vardır. Vücuttaki pürüzleri giderir, vücudu arındırır ve kadife gibi bir yumuşaklık sağlar. Çok kullanılan bu yöntem birçok uzman tarafından önerilmektedir. Basit bir yöntem olması, evde her zaman bulunabilen bir malzemeyle yapılabilmesi ve ekonomik olması açısından kahve telvesi ile peeling yöntemi çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Kadınlar epilasyon sonrasında oluşan pürüzlerden dolayı rahatsız olabilmektedir. Epilasyonun hemen sonrasında uygulanmamak koşuluyla bu peeling mutlaka vücudunuza yarar sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu