Saç modelleri

geniş alına sahip bayanlar için saç modelleri

Saçlarınızı kestirirken yüz tipinizi tanımanız çok önemlidir. Sizin yüzünüze uygun olmayan bir kesim yüzünüzün şeklini çok garip bir forma sokabilir. Özellikle yüz hatlarınız yuvarlak ve geniş ise seçeceğiniz kesim suratınızı daha ablak bir hale getirebilir. Daha da kötüsü geniş alınlı hanımlar için seçeceği model hayati önem taşımaktadır.

Geniş bir alına sahip iseniz ilk önce sıkı bir şekilde bağlamaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Ayrıca saçlarınızda hareketsiz dümdüz bir kesim var ise bu kesimden bir an önce kurtulmalı ve saç kesiminiz için uygun modellerimize göz atmalısınız.

Alnı geniş bir yüz hattının uygulayabileceği birçok çeşit saç modeli vardır. Bunlardan ilki çok şık bir kakül kestirmek olacaktır. Uzun düz saçlarınızı seviyor ve dokunmak istemiyorsanız size en uygun alternatif budur. Seçeceğiniz kâkül hem saçınıza hareket verecek hemde sizi büyük bir alından kurtaracaktır. Yüzünüzü küçük gösterdiği gibi daha modern bir hava verecektir.

Kakül kestirirken dümdüz bir şekilde alnınızı kapatan tek bir seçenekten bahsetmiyoruz tabii ki . Günümüzde uygulanan birbirinden güzel ve çeşitli kâkül modelleri var. Örneğin alnınızın en azından bir yarısını kapatacak yan bir kâkül tercih edebilir veya bu yan kâkülleri her iki tarafa da uygulayarak alnınızın sadece orta kısmının görünmesini sağlayabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise çok katlı bir seçim tercih ederek üst katları kısa bırakıp alnınıza düşmelerini sağlamaktır. Bob kesimlerin veya daha kısa olan lob kesimlerin dağınık tarzlarını kullanarak da size göre sonuçlar elde edebilmeniz mümkün.

Saçınızı yaptırırken asla tercih etmeyeceğiniz modellerden biri kesinlikle topuz olmalıdır. Hele de kâkül kullanmıyorsanız ve topuzun modeli sıkı ve yüzünüzü ön plana çıkaran türden ise kesinlikle tercih etmemelisiniz. Ancak alnınızın yarısını yüzüne doğru kapatarak inen yan model bir topuzda karar kılabilirsiniz. Sıkı at kuyruklarını aklınızdan bile geçirmeyin.
Saçlarınızı toplu kullanmak zorundaysanız alnınıza doğru fönleyip her iki yana attığınız düz yada dalgalı saçlarınız mutlaka havanızı değiştirecektir. Eğer çok kısa modeller tercih ediyorsanız ve geniş bir alnınız varsa öne doğru tarayıp alnınıza kadar indirdiğiniz saçlar alnınızı dar görünümlü bir hale getirebilir. Dikkat etmeniz gereken tek şey saçların alına dökülebilir formda olmasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu