Güzellik

göz altı halkaları neden olur nasıl kapatılır

Göz altı halkaları genetik bir oluşumdur. Fakat sonradan birden bire oluşan göz altı halkaları da vardır. Bunun dışında belli zamanlarda belirip kaybolan göz altı halkaları da vardır. Eğer genetik olarak göz altı halkası probleminiz yoksa ve sonradan belirip bir tülü geçmediyse ya da bazen oluşup kayboluyor ise bunun sebebi cilt pigmentasyonu veya aşırı uykusuzluk , stres ve yorgunluk belirtileri olabilir. Ayrıca sigara ve alkol tüketimi de halkaların görünümünü koyulaştırır. Bunun dışında göz altı halkalarınızı herhangi bir hastalıkta tetikleyebilir , sinüzit veya grip gibi burun tıkanıklığına yol açan hastalıklar bunların başındadır.
Göz altı halkaları basit teknikler ile giderilebilir. Krem bazlı kapatıcılar ile göz altı halkalarınızı kamufle edebilirsiniz. Parmak uçlarınıza alacağınız çok az bir miktar krem kapatıcı ile göz altlarınıza küçük vuruşlar yaparak ve dıştan içe doğru yedirerek çirkin halkaların görüntüsünden kurtulabilirsiniz. göz altlarınıza önceden süreceğiniz bir nemlendirici krem kapatıcınızı sürmenize kolaylık sağlayacaktır. Ve kapatıcıdan sonra transparan pudra kullanarak göz altı halkalarının daha uzun süre kapatılmasını saplayabilirsiniz.

Ayrıca geçici çözümler arıyorsanız göz altı serumlarından faydalanabilirsiniz. Göz altı serumlarının sıhhi bir ortamda yaptırılmasına dikkat edilmesi gerekir ve göz altı halkalarından tamamen kurtulmak için biraz sabır göstermeniz gerekir.
Vitamin takviyeleri alarak göz altı halkalarının üstesinden gelmek mümkündür. Özellikle K vitamini içeren maydanoz ve kekik suyu bu problemi yenmenizde size yardımcı olacaktır. C ve A vitamini de kolajen yapınızı yenileyerek halkalar ile baş etmenize yardımcı olur.

Göz altı halkalarınız için en uygun maskeler salatalık özlü maskelerdir. Evde kendiniz de göz altlarınıza salatalık koyabilirsiniz fakat eczanelerden alacağınız bu maskeler işinize daha çok yarayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu