Cilt bakımı

göz altı morlukları için doğal maskeler

İlk öncelikle göz altı morluklarına neden olan başlıca faktörlere bir değinelim.
Düzensiz uyku, yetersiz beslenme, regl dönemi, güneşin zararlı ışınları, yaş ilerlemesi, demir eksikliği, gıda alerjileri, dehidrasyon, aşırı stres, yorgunluk, bazı ilaçlar buna benzer bazı nedenlerden dolayı gözaltı morlukları oluşabiliyor. Hep söylerim ne varsa doğada ki bitkilerde var diye 🙂
PATATES KÜRÜ; 2 dilim çiğ patatesi göz kapaklarınızın üzerine koyun ve 15 dakika boyunca bekletin. Yıkayıp kurulayın. 2 adet sallama çay poşetini yarım çay fincanı kaynar suda 15 dakika bekletip demlendirip bekletin. Soğuyunca pamuğu çaya bandırıp eliniz ile sıkın. Göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 dakika boyunca bekletin. Ve sonra yıkayın.

ÇAY KÜRÜ; Ihlamur, papatya, lavanta çaylarıyla yapılan gözlerinizin dinlenmesini ve gözaltı morluklarını yok etmede faydalı. Bunun için örneğin bir tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika kadar bekletin ve soğumaya bırakın. Pamukla bandırıp sıkın ve gözkapağınızın üzerine koyabilirsiniz. Salatalık gözaltı morluklarına çok iyi geliyor. Sulu bir salatalığı ince dilimleyin ve gözlerinizin üzerine koyup 15 dakika bekletin. Bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Her gün tekrarlayabilirsiniz.
zerdeçal ve ananas suyunu karıştırarak hamur kıvamına gelince gözaltlarınıza sürebilirsiniz. Soğuk süt çok iyi gelir. Soğuk süte batırdığınız pamukları gözlerinizin üzerine koyup 20 dakika kadar bekletin. 15 kadar nane yaprağını ince ince dilimleyip gözaltına yerleştirin.20 dakika bekletin. Bunu morluklar azalana kadar günde iki kere yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu