Cilt bakımı

göz çevresi kırışıklığı

Yüzde en dikkat çekici yer gözlerdir. Bu yüzden ayrı hassasiyet ve bakımı hak ederler. Göz çevresindeki deri diğer kısımlara göre daha ince bir yapıya sahiptir. Özellikle gülerken oluşan ince çizgiler sonraları kalıcı hale gelmeye başlar. Bu sebeple belirli bir yaştan sonra oluşan kaz ayakları kaçınılmazdır… Aynada gördükçe mutsuz eder insanı. Kırışıklıklar ne kadar kaçınılmaz olsa da bunu minimuma indirmek bizim elimizdedir.
Kırışıklıkları geciktirmek için yazın güneş gözlüğü kullanılmalı. Aksi halde gözümüzü kıstığımızda oluşan mimikler kırışıklık olarak bize geri döner.
Gün içindeki yoğun tempoda gözler çok fazla yorulur. Düzenli bir uykuyla dinlendirilmelidir.
Sağlıklı yaşamın yanı sıra beslenme güzellik için de önemlidir. A vitamini yoğunluklu yiyecekler tüketilmelidir.
Göz makyajı uygun temizleyicilerle, gece yatmadan mutlaka temizlenmelidir. Fakat temizlerken nazik davranılmalıdır.
Göz çevrenizi kremlerle nemlendirin. Nemlendiricinizi kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Günlük göz egzersizleri kazayağı oluşumunu geciktirir. Egzersizlerinizi aksatmayın. Parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapabilirsiniz.
Eskiden beri salatalık dilimli gözlere şahit olmuşsunuzdur. Yine devam. Her gün salatalık dilimleri koymanız göz çevrenize canlılık verir.

Gün içerisinde yüzünüzü birkaç kez soğuk suyla yıkamanız cilde iyi gelir.
Üzüm çekirdeği yağı cildi besler, kırışıklıkların giderilmesini sağlar.
Bir başka yardımcımız badem yağı ve havuç. Havucu rendeleyip suyunu sıkın. İçerisine 1 çay kaşığı badem yağı koyup göz çevrenize sürün. Yarım saat bekleyip yıkayın.
Göz kırışıklığı için önerebileceğimiz bir başka maske tarifi :1 kahve fincanı soya yağı, 1 fincan badem yağı, yarım fincan avokado yağı. Malzemeleri karıştırıp gece yatmadan önce göz çevrenize uygulayın. Sabah yıkayın. Kolay gelsin hanımlar…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu