Makyaj

göz farı nasıl sürülür

Makyaj, birçok kadının kıyafeti gibidir. En güzel renkleri seçmenin, onları uyum için kullanmanın ne kadar değerli bir şey olduğunu bilir ve kendine en uygun makyajı yapmak için araştırır. Yeni makyaj ürünlerini takip eder, yeni makyaj trendlerini öğrenir ve uygular. Makyajdan vazgeçemeyen kadın, öğrenmenin sınırının olmadığını da bilir.
Göz makyajı, doğru makyaj ürünleriyle ve doğru uygulamalarla gözün daha güzel ve etkileyici görünme sini sağlar. Gözler ifadelerimizin en iyi konuşmacısıdır. Göz makyajıyla gözlerimizi daha ön plana çıkarttırırız, gözlerin biçimini daha da güzelleştiririz. Göz makyajına başlamadan önce makyajda kullanılan ürünleri bilmemiz gerekir. Göz makyajında kullanılan ürünler genel olarak şunlardır: likit far, krem far, toz far, göz kontörü yapmak için eyeliner yada göz kalemi, maskara, rimel ve çekşitleri,kıl ve sünger fırçalar, kirpik tarağı, kirpik kıvırma makası.

Göz farları, göz kapaklardan kaşlara kadar kullanılan, göz kirpiklerin altına ve göz çevresine uygulanan bir makyaj tekniğidir. Far kullanmak kolay gözükse de yanlış yapılacak bir uygulama sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve daha kötü gösterebilir. Bu yüzden doğru yöntemleri uygulamak gerekir. Göz makyajına başlamadan önce makyaj uygulanacak yer pudralanmalıdır. Bu şekilde yapıldığında göz makyajı daha kalıcı olacaktır ve uygulanan renkler daha belirgin olacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir başka yöntem ise makyaj uygulanacak olan yerin nemli olmamasıdır.
Göz farı uygulamasında göz farının rengi, göz şekline göre seçilmelidir. Eğer gözler küçükse ve çukur göz şeklinde ise göz farı açık renkte olmalıdır. Orta koyulukta bir gölgelendirme yapılırsa ve göz kapaklarına, üst kirpiklerine göz kalemi uygulanırsa makyaj tamamlanır. Eğer gözler büyükse ve çıkık göz şeklindeyse gözkapağına daha koyu far rengi uygulanır. Bunun sebebi gözleri olduğundan daha küçük göstermesidir. Koyu gölgelendirmeyle alt ve üst göz kirpiklerine kalem uygulanır. Göz kalemi göz pınarlarına kadar uygulanmalıdır. Güzel gözler, güzel bakışlarınızla bütünleşsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu