Makyaj

göz kalemi ve eyeliner nasıl sürülür

Makyajda gözlerin ön plana çıkarılabilmesi çok önemlidir. Özel günlerde kuaförler bu konuda yardımcımız olabilir; ancak günlük zamanlarda çoğu kadın makyajını kendisi yapıyor ve en zorlandıkları nokta göz makyajında eyeliner ve göz kalemi çekmek. Bu konuda birkaç püf noktası vermeye çalışacağız. Öncelikle gözlerinizin şeklini iyi bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Göz şeklinize en uygun göz makyajını tercih etmeniz lazım. Şöyle bir aynaya bakın, gözlerinize dikkat edin. Gözleriniz yuvarlak mı, büyük mü, çekik mi? Göz kapaklarınız geniş mi dar mı? Bunları iyi belirledikten sonra gözlerinize uygun bir makyaj yapabilirsiniz. Eğer gözleriniz iri ve yuvarlaksa en köşeden başlayarak dibe doğru elinizi hiç kaldırmadan eyeliner veya kalemi uygulamalısınız.

Dibe doğru geldikçe çizginin hangi noktada bitmesi gerektiği konusunda her kadın problem yaşıyor. Eğer gözleriniz iri ve yuvarlaksa çizgi çok fazla kuyruklu olmamalıdır; ancak tam olarak dipte de bitmemelidir. Yani çizgi çok hafif kuyruklu bitebilir; bu kuyruğu da düzgün yapabilmek için gözünüzü kenardan çok çekmeden ve açarak yapmalısınız. Gözleriniz kapalıyken yaptığınız son dibe çektiğiniz çizgi kesinlikle yamuk olacaktır ve bir türlü istediğiniz çizgiyi elde edemeyeceksiniz. Bu yüzden gözlerinizi açarak son rötuşları yapmalısınız. Eğer gözleriniz çekik ve küçükse yine aynı şekilde elinizi hiç kaldırmadan düzgün bir çizgi çekip kuyruk kısmına geldiğinizde gözlerinizi açarak, yuvarlak göze yapılana göre daha uzun bir kuyruk çizgisi çekebilirsiniz. Eğer eyeline kullanmakta zorluk çekiyorsanız, önce göz kalemi kullanıp sonrasında üzerinden eyeliner sürebilir ve kalıcı ve keskin bir göz makyajı elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. ufak ve kahverengi gözlerim olduğu için siyah ya da kahverengi göz kalemlerinim kullanmadan önce beyaz kalemi ile gözlerimin içine ve kirpik diplerine süryorum ardından renkli göz kalemi ile gözlerimi belirginleştiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu