Makyaj

göz rengine göre far seçimi

Her kadın makyaj yaparken gözlerinin güzelliğini ortaya çıkarmak, gözlerini daha belirgin hale getirmek ister. Bunu yaparken de renk farlardan, göz kalemlerinden eyesliner ve rimellerden faydalanır. Hepimizin göz yapısı farklı olduğu gibi göz renginde farklıdır. Peki, göz rengimize göre far seçimini nasıl yapmalıyız.
KAHVERENGİ GÖZLER
Kahverengi gözlüler bazen renkli gözlülere özenebilirler. Aslında renkli gözlülere göre daha avantajlıdırlar. Çünkü gözleri doğanın tüm güzelliklerini içinde barındırır. Hele bir de gözlerinizi güzelliğini ortaya çıkarabilecek farı seçerseniz. Uzmanlar kahverengi gözlüler için mürdüm, mor, pembe, bakır, maviye çalan Yeşiller, sarı tonları ve mercan renklerde far seçimini öneriyor.

MAVİ GÖZLÜLER
Mavi gözlüler doğal olaraktan güzel olan gözlerinizi ortaya çıkarmak için öncelikle kahve veya füme kalemlerle çerçeve yapıp üzerine ten rengini zi ve kıyafetinizi de göz önünde bulundurarak turuncu tonları, bejler, patlıcana çalan fümelerden seçim yapabilirsiniz.
YEŞİL GÖZLÜLER
Gözleriniz yeşilse gözlerinizin canlılığını ortaya çıkaracak olan renklerden seçim yapabilirsiniz. Bakışlarınızı keskinleştirmek için kırmızı tonlarından ama çok koyu olmamak üzere tercih etmeniz gerekir. Siyah kalemle vurgulayabileceğiniz yeşil gözlerinizde bakır tonları, şampanya rengi ve bej tonları da ilgileri gözlerinize çekmenizi sağlayacaktır. Eskiden gelen bir alışkanlık vardır. Yeşil gözlerde yeşil tonlar mavi gözlerde mavi tonlar kullanmak, son derece yanlış bir seçimdir aslında. Çünkü aynı renkler değil zıt renkler daha çok ilgi çeker ve birbirinin güzelliğini ortaya çıkarır. Makyaj uzmanlarının en önemli sırlarından biride budur. Vurgulamak istediği bölgede canlı ve zıt renkler kullanmak ışıltılı ve keskin kalemlerle belirginleştirmek en sık kullandıkları yöntemdir. Makyajınızı özenli ve bilinçli yaptığınızda etkileyici gözleriniz sizi daha iyi anlatacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu