Makyaj

göz şeklıne göre makyaj önerılerı

İşe giderken, evde, pazarda, markette kısacası her yerde güzel olmak ister her kadın. Beğenilmek her kadın için çok önemlidir. Kıyafetler, ojeler, makyaj, ayakkabılar,.. Her birini uyumu ve kendini yansıtması çok önemli. Makyaj da bu faktörlerin içinde en önemli olanı denilebilir.
Makyaj yapmaktan daha çok önemli bir nokta gözümüze, dudağımıza, yüz tipimize, kaş şeklimize, cilt tonumuza göre doğru makyajın yapılmasıdır. Doğru makyaja başlamanın ilk aşaması aynanın karşısına geçip göz yapımızı, kaş şeklimizi, cilt tipimizi, yüz şeklimizi, dudaklarımızı incelemek olmalı. Bunun için uzman birinden yardım istemek de sağlıklı bir sonuç verecektir. Göz yapınızın nasıl olduğu öğrendiniz mi? Sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
Gözler, karşıdakinin etkilememiz için çok anlam içerir. Gözlerimize bakıp bizim dünyamızı karşımızdakine gösterebiliriz. Bunu doğru göz makyajıyla yapmaya başlayalım. İlkönce gözeriniz çukur göz mü, çıkık göz mü, küçük göz mü, yuvarlak göz mü, göz kapağı düşük göz mü, aşağı doğru göz mü, yakın göz mü, uzak göz mü? Cevabımızdan emin olalım.

Çukur gözlerde göz kapağı ve kaş arasına çok koyu olmayan bir farla gölgelendirme yapılmalıdır. Eyeliner ve göz kaleme sadece üst kirpiğe ve göz kapağına uygulanmalıdır. Göz içine beyaz kalem çekilebilir. Çıkık gözlerde göz kapağına koyu bir far uygulanır. Göz kalemi göz kapağına kalın şekilde çekilir alp kirpiğin içine çekilmelidir. Küçük gözlerde göz kapaklarına koyu olmayan mat hafif bir gölgelendirme yapılır. Göz üstüne kuyruk kıskında kalınlaşan kalem uygulaması yapılır. Gözaltına da aynı şekilde kalem uygulaması yapılır. Yuvarlak gözlerde gölgelendirme göz kapağının biraz dışkısında yapılır ki bunun amacı gözü badem göz görünümüne getirmektir.
Göz kapağı düşük gözlerde orta koyulukta mat astar uygulaması yapılır. Kirpik üstü açık renk farla renklendirilir. Aşağı doğru gözlerde gölge far yukarı doğru yapılarak göz yukarı kaldırılmış olur. Göz pınarının üst kısmı açık renk olmalıdır. Yakın gözlerde eyeliner göz pınarlarının oradan değil gözün ortasından dışa doğru olmalıdır. Güzellikler bizimle olsun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu