Cilt bakımı

günlük cilt temizliği nasıl yapılır

Cildinizin sağlıklı bir vücudun ilk yansımasıdır. Işıl ışıl parlayan tertemiz bir cilt çok güzel görünmenizi sağlar herkesin hemen dikkatini çeker. Cildinizin ışıl ışıl görünmesi ve tertemiz olması aynı zamanda yapılan makyajın da kaliteli durmasını sağlar . Yaşlanma belirtilerini de geciktirir.
Günlük cilt temizliğinizi ihmal etmemeniz çok önemlidir. Özellikle problemli ciltlere sahip olan insanların bu konuya 2 kat dikkat dikkat etmesi haftada bir kez de derinlemesine temizlik uygulaması gerekir.
Günlük cilt temizliği nasıl yapılır diye merak edenler için hazırladığımız bu yazımızda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Günlük cilt temizliğinde ilk önce su ile temizliği kullanmalısınız ve bu suyun sıcak olmaması çok önemlidir. Ilık yada soğuk olması cilt için daha sağlıklıdır. Bu arada cilt tipiniz için özel üretilmiş bir temizleme jeli veya sabun kullanmanız da büyük önem taşır. Fakat cildiniz kuru ise sabun kullanmanızı tavsiye etmem çünkü sabun cildi daha çok kurutan bir yapıya sahiptir. Ayrıca cildinizi yıkadıktan sonra mutlaka yumuşak bir havlu yardımı ile kurulamalısınız. Kendi halinde kurumaya bırakırsanız buharlaşırken cildinizdeki nemin de buharlaşmasına sebep olur.
Günlük yüz temizliğinde jel kullanmak en doğrusudur . Cildinizi kurutmadan ve tahriş etmeden nemlendirerek içeriğindeki antibakteriyeller sayesinde derinlemesine temizler. Yağlı ve karma cilt tipleri için daha uygun olan temizleme jelleri kuru ciltler tarafından kullanılırsa hemen ardından nemlendirici kullanımı ihmal edilmemelidir. Bir yüz fırçası yardımı ile yüze dairesel hareketler uygulayarak , jel temizliği yapılması çok daha etkili olur.
Kuru ciltlerin uygulayabileceği en güzel cilt temizlik yöntemi krem ile olan yöntemlerdir. Cildi hem temizleyip hem nemlendiren kremli temizlik yöntemleri , var olan kızarıklıklara da iyi gelir.
Makyaj çıkarıcı sular kullanarak ta günlük cilt temizliğinize katkıda bulunmuş olursunuz. Hem makyajınızın kalıntılarından kurtulmuş hem temiz ve beslenmiş bir cilde sahip olmuş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu