Güzellik

güzel görünmenin püf noktaları nelerdir

Tüm hanımlar güzel görünmek için birbiri ile yarışırlar. Güzel görünmek için çok uzun saatler ve çok yorucu yöntemler uygulamanıza gerek yoktur. Bir kaç sihirli dokunuş ve dikkat edilmesi geren pratik noktalar sizi amacınıza rahatlıkla ulaştırabilir.
Sizler için güzel görünmenin püf noktalarını yazımızda özenle belirterek yardımcı olmaya çalıştık. Hem vakitten tasarruf etmenizi sağlamak hemde bilginize bilgi katmak için elimizden geleni yaparak uyguladığımız bu yazımızı keyifle okumanızı dileriz.

İlk önce cilt ve diş sağlığınıza özen göstermelisiniz ve gülüşünüzden başlayarak pırıl pırıl görünmeyi sağlamalısınız. Sağlıklı bir cilt güzel görünmenin ilk adımıdır bu yüzden cildinizin temizliği ve nem dengesi çok önemlidir. Sabahları cildinizi soda ile yıkayarak faklı sonuçlar alabilirsiniz.

Kaşlarınız ile fazla oynayıp doğal görünümlerini bozmayın. Kalın kaşlarda hafifçe toparlandığında çok şık dururlar.

Kısa saçlar uzun saçlara nazaran daha iddialı ve çekici görünürler . Yüz tipinize uygun ise kısa modelleri tercih edin.

Yüzünüzü kesinlikle soğuk su ile yıkamaya özen gösterin. Canlı görünmesi açısından bu çok önemlidir.

Dudaklarınız ince yapılı ise koyu renkli rujlar sürün ve hafifçe taşırın. Daha sonra silerek etrafında hafif gölgeler kalmasınız sağlayın. Dudaklarınıza ruj sürmeden önce göz farı sürerseniz rujunuzu daha kalıcı hale getirebilirsiniz .

Yağlı saçlarınız sıkıntı yaratmaya başlamışsa bir tutam biberiye ve bir tutam kekik alıp çay gibi demleyerek saç diplerine sürebilirsiniz. Bu formül saçlarınızın fazla yağını alacaktır.

Kirpiklerinizin daha çekici görünmesi için patlıcan moru yada mavi rimel kullanmayı deneyin. İlk sürmenizde gözünüz alışkın olmadığı için farklı gelse de gözünüz alıştıkça ne kadar çekici durduğunu fark edeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu