Makyaj

güzel sunucu burcu esmersoy’un makyaj sırları

Televizyon aracılığı ile evlerinize konuk ettiğiniz güzel sunucu Burcu Esmersoy’un muhteşem ve çekici görünüşünün sırrını biliyor musunuz? Burcu Esmersoy, işi gereği her zaman kusursuz ve doğal bir görünüşe sahip olması gerekiyor. Güzel sunucu güzelliğine güzellik katan, doğal sade bir makyaj ile tüm yüz hattını netleştirerek, güzelliğini ön plana çıkartmak için nasıl bir makyaj uyguluyor? Sizler de Burcu Esmersoy gibi doğal ve muhteşem bir görünüme sahip olmak istiyorsanız, işte size Burcu Esmersoy makyajı nasıl yapılır tiyoları;

Burcu Esmersoy’un fondöten uygulaması ;

Burcu günlük hayatta hiç fondöten kullanmıyor. Burcu pürüzsüz bir görünüm için öncelikle cildini temiz tutmaya özen gösteriyor. Lekeli bir cildi olmadığı için kapatıcı kullanmıyor. Burcu sadece sahneye çıkacağı zaman makyaj yapıyor lakin ekranda sanki Burcu’da hiç makyaj yok gibi görünüyor. Peki; Burcu ekrana çıkacağı zaman nasıl bir makyaj uyguluyor!

Burcu makyaj yapması gerektiğin de fondöten olarak Mac face and body fondöten kullanıyor. Highlight uygulamasını da en ince detayına kadar uyguluyor.

Burcu Esmersoy’a benzer yüz hatlarına sahip olan ve Burcu Esmersoy gibi doğal görünümlü bir makyaj yapmak isteyen hanımlar, öncelikle temiz cildinize mac face and body fondöteni pürüzsüz bir şekilde sürün ve elmacık kemiklerinize koyu, şakak kısımlarınıza koyu, burun kenarlarına koyu bir gölgeleme uygulayın. Bu uygulamaların ardından trans paran bir pudra ile hem bazı sabitleştirin hem de yaptığınız yüz gölgelendirmesini softlaştırın.

Burcu Esmersoy’un göz makyajı uygulaması ;

Burcu koyu ve soft göz makyajların da far olarak sedefli toprak tonlarını kullanıyor ve Burcu göz pınarlarına doğru inen beyaz sedefli aydınlık renkleri çok seviyor. Göz içine koyu renk eyeliner sürmüyor ve takma kirpik kullanmıyor.

Burcu’nun uyguladığı göz makyajı için; çok ince consealerla göz kapağınızı tamamen kapatarak, ardından trans paran bir pudra ile göz kapağınızı matlaştırın. Soft bir görünüş için, hafif gölge gibi uygulayacağınız bronz kahve tonuna, gözünüzün kapağının iç kısmına doğru, kahvenin açık tonlarını uygulayarak, gözlerinizde ki gölge kısmın daha belirgin olmasını ve bakışlarınızın Burcu’nun bakışları gibi daha da netleşmesini sağlamış olursunuz.

Göz pınarlarınıza doğru inen beyaz sedef aydınlık far renklerini mutlaka deneyin; çünkü bu işlem gözleri daha bir belirginleştirir. Göz çerçeveniz büyük değilse, göz içine siyah eyeliner kullanmaktan kaçının, onun yerine krem rengi ya da beyaz renk göz kalemi ile sadece göz içine sürün. Bu uygulama ile gözleriniz tıpkı Burcu’nun gözleri gibi olduğundan çok daha büyük görünecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu