Güzellik

güzellik sırları

Tüm kadınlar güzeldir ve onları güzel kılan sırlara sahiptir. Bazı sırlar annelerinden bazı sırlar doğadan onlara armağandır. Güzelliklerine güzellik katan ve güzel kalmalarını sağlayan bu sırları derleyip toparlayıp, bende size armağan etmek istiyorum.
Bildiğiniz gibi bakımlı ve güzel olmak çok para harcamak demek değildir. Her kadının kendi mutfağında veya banyosunda, olmadı mahallesindeki aktarda bulabileceği çeşitli malzemeler ile evinde rahatlıkla hazırlayabileceği güzellik ve bakım ürünleri mevcuttur.
Bu demek oluyor ki kendinize ayıracağınız ufak zaman dilimleri içerisinde çok rahat bir şekilde bakımınızı yapabilir ve güzelleşebilirsiniz.

Güzellik deyince aklınıza sadece yüzünüz gelmesin. Vücudunuzda yüzünüzün güzelliğinden nasibini almalı. Mis gibi bir banyo vücudun tek ihtiyacı değildir elbette. Banyodan önce fırçalanarak kan dolaşımı harekete geçirilmiş bir cilt i ardından nefis bir banyo ve banyodan sonra vücut nemlendiricisi ile nemlenmesi sağlanmış pürüzsüz bir cilt. Tüm bunlar uygulanması çok basit vücut bakım önerileri.

Güzelliğinize güzellik katacak bir başka sır ise; cildinize uygun bir saç boyasıdır. Bu yöntem kadınlar tarafından oldukça sık uygulansa da genelde yanlış renk seçilir ve kötü sonuçlar doğurur. Uygulanan rengin mükemmel görünmesi için kendi saç renginizden en az 2 ton açık olmasına özen göstermelisiniz.

En önemli olarak düşündüğünüz yüz güzelliğiniz de sıra; yüzünüzü hemen hemen her gün bir temizleme jeli ile yıkamayı sakın ihmal etmeyin. Uygulama sonrası kan dolaşımı için ılık su ile durulamaya özen gösterin.

Daha sonra maske veya peeling bakımı için kolları sıvayın. Cilt tipinize en uygun yöntemleri kullanmaya dikkat edin. Uygulama sırasında mümkün olduğu kadar nazik olun ve dairesel hareketler kullanın. Maskeler ile cildinizi ölü gözeneklerden kurtarmayı ihmal etmeyin. Haftada en az 2 kez yapabileceğiniz işlemleri tercih etmelisiniz.

Cildinize ihtiyacı olan temizliği verdikten sonra ona nem dengesini de mükemmel bir şekilde sunmalısınız. cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile tüm yüzünüze ve boynunuza masaj yapmalı cildinizi rahatlatmalısınız. Bu küçük dokunuşlar ve bakım önerileri size büyük farklar olarak geri dönecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu