Hamilelik

hamilelik döneminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir

Biz bayanlar için en özel zamanlardan biri de hamilelik dönemidir. Annelik kutsaldır diye boşuna demiyorlar öyle değil mi? Daha önce hamile olan bayanlar hatırlar o zamanları canları ne kadar az olsa da içlerinde bir mutluluk, huzur vardır. Tabi hamilelik aynı zamanda bayanların canlarının azaldığı bir dönemdir. Ve elbette oldukça dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Çünkü yapılan yanlış bir şey istemeden dahi olsa hem kendimize hem de en kıymetlimize zarar verebilir. Bu yüzden oldukça bilinçli ve dikkatli davranmalıyız. O halde beraber inceleyelim nelere dikkat etmeliyiz.
İlaçlara oldukça dikkat etmeliyiz. Maalesef biliyoruz ki bizim toplumumuzda herkes birer doktordur herkesin önerebileceği bir ilaç vardır. Bundan kaçının bayanlar doktorunuzun haberi izni olmadan ilaç kullanmayınız. Ve doktorunuzun verdiği ilaçları ihmal etmeden saati saatine alınız.

Diğer önemli bir madde ise beslenmedir. Çünkü hamilelik döneminde sizin yedikleriniz bebeğiniz için de vitamindir. Özellikle ne yazık ki bazı anne adayları alacakları kiloyu dert edip beslenmeyi ihmal etmektedir. Bundan sakının bayanlar hamilelik dönemi bitince elbette isterseniz o kiloları verebilirsiniz.
Ve bu çok önemli sigara, alkol kullanımından uzak durunuz. Sigaranın zararların artık duymayan, bilmeyen kalmamıştır öyle değil mi. Sigara içilin ortamlarda bile olmamaya çalışın.
Hijyen konusun da başka dikkat edilmesi gereken konudur. Çünkü mikroplardan uzak durmak gerekli bu da hijyen sayesinde olur.
Giysileriniz de seçeceğiniz kıyafetler konusunda ise göbeğinizi sıkmayan kıyafetleri tercih ediniz.
Evet, bayanlar bu maddelere dikkat edin ve bu güzel, özel döneminizin tadını çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu