Makyaj

hassas gözler için makyaj önerileri ve teknikleri

Gözleri hassas olan bayanlar makyaj yapmaya korkuyor musunuz? Dikkat edilen noktaları bilirseniz rahatlıkla makyajınızı yapabilirsiniz. Size önereceğim tüyolar ile makyajınızı yapabilirsiniz.
*Fırçalarınızın temizliği çok önemlidir. Makyaj fırçalarınızı düzenli olarak mutlaka temizleyin. Bunu yapmak hem fırçalarınızın renkleri birbirine karışmasını önler hem de yangı kapmamanız açısından sağlığınız için önemlidir. Şampuan ya da sabunla temizleyebilirsiniz. Kurutmak için temiz havlu kullanabilirsiniz. *Kullandığınız markalar çok önemlidir. Bazı markaların özellikle hassas gözler için olan kozmetik ürünleri var bunları inceleyip size uygun olduğunu anladıktan sonra rahatlık ile kulla bilirsiniz.*Kremler; toz halindeki makyajlar yerine krem ürünlerini kullanabilirsiniz. Kremin dokusuyla daha rahat sesleme yaratabilirsiniz.

*Göz kaleminizi gözlerinizin iç kısmına sürmeyin hassas olduğu için sulanıp kızaracaktır. Dışa çekmeniz yararınıza olur. *Makyaj temizleme bazı zamanlar makyajı temizlemeyi unutuyoruz. Bunun cildimize o kadar zararı oluyor ki, bunları düzeltme imkânımız olmayabilir. O yüzden günlük yüzünüzü temizlemeyi sakın unutmayın. Gözlerinize makyajı uygularken hafif dokunuşlar yapın hassas olduğu için gözleriniz sertliğe gelemez temiz fırçanızla hafif dokunuşlarla makyajınızı yapın. Hijyen çok önemli. Gözlerinizi temizlerken bile hafifçe temizleyin, sert hareketlerden kaçının. Ovulamayın gözünüzü.
*Ve maskara; maskaranızın fırçasına dikkat edin. Bazı fırçalar gözleri tahriş edebiliyor. Takma kirpik kullanmak size göre…
Hiç bir şey imkânsız değildir sadece dikkat ve özenle makyajınızı yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu