Diyet

hızlı kilo verdiren diyet

Her bayanın hayalindeki zayıflama tutkusu. Tabi ki bu sadece bayanlar için değil erkekler için de geçerli olabiliyor. Yani insanların ortak sorunu kilolar istekleri ise zayıf bir beden. Erkeği, kadını, genci, yaşlısı. Peki! Zayıflayabilmek için ne yapacağız?
Kilo vermek için öncelikle uygulanacak olan hareket etmek ve kaloriye dikkat etmek. Sağlıklı olabilmek de önemli bir konu olduğundan sağlıklı besinlere yönelerek en sağlıklı şekilde beslenmeye dikkat etmelisiniz.
Diğer bir nokta ise günün belli bir saatinden sonra yemek yememeye dikkat etmektir. Akşam saat en geç 8’den sonra yemek yememelidir ama yapabiliyorsak 6’dan sonra yememeye özen gösterelim.
Ayrıca bu sıralar çok fazla uygulanan olan bir diyet yöntemi var. Hem kolay hem de yaparken insana işkence yapmayacak kadar zevkli bir öneri.

Muz ile zayıflama. Peki! Nasıl mı?
Kahvaltı zamanında sadece muz yiyoruz başka bir yiyecek değil sadece muz. Ve oda sıcaklığında bulunan su içiyoruz. .ne soğuk ne sıcak, gayet normal bir ısıda su tüketmeye dikkat ediyoruz.
Sonrasında ise akşam yemeğe son vereceğimiz saate kadar istediğimiz yiyecekleri yiyebiliyoruz.
Ama böyle söylenince akla hemen tabak tabak yemekleri yemek, tatlılara saldırmak gelmemeli. Her şeyi bol kepçe ye bir sabah kahvaltısında sadece yediğin bir muz ile zayıflamayı beklemenin saçmalığına dikkat çekmek isterim. Bu yüzden istenilen yiyecekleri ölçülü, abartmadan tatmaya dikkat etmeliyiz bu diyetimizi uygulayabilmek için.
Tüm bunlara uyduk yine de hemen zayıflayarak istediğimiz kiloya gelmeyi lütfen beklemeyelim. Çünkü bunların yanında en önemli nokta hareket. Ne kadar az yesek de gece yattığımızda gün boyunca yediklerimiz yakmış olmalıyız.
Zayıflamak için ihtiyacınız olan şeyin yediğinizden daha çoğunu yakmak olduğunu unutmayalım lütfen. Yoksa yaptıklarımızın sonucu sadece hüsranla sonuçlanır. Yiyoruz ama hepsini yakmadan geçmiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu