Makyaj

ince dudaklara makyaj nasıl yapılır

Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini ister misiniz? Sizindi ince dudaklarınız var ve daha dolgun bir görünüme sahip olmak mı istiyorsunuz? Kim istemez ki? Bir kaç basit adımla daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Bunun için bıçak altına yatmaya veya tonlarca para harcamaya gerek yok. Öncelikle dudaklarınıza fondöten sürerek işe başlayın; dudak çizgilerini yok ederek daha doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz veya dudak kremi kullanarak hem aynı etkiyi yakalamış hem de nemlendirmiş olursunuz. Daha sonra teninize veya dudağınıza yakın renkte bir dudak kalemi ile dudakların dış çizgisinden çerçeve çekin. Bu işlemden sonra ruj tercihinizi açık renklerde tercih etmenizde fayda var.

Çünkü açık renk rujlar dudakları daha dolgun gösterir ve daha doğal bir görünüm sağlar. Koyu renk ruj tercihinde bulunursanız, dudaklarınızın orta kısmını açık renk rujla boyamalısınız. Daha sonra alt dudağınızın ortasına parlatıcı sürerek daha dolgun bir görünüme kavuşmuş olursunuz. Son olarak da, bu bilgiyi kesinlikle tavsiye ediyorum; makyajınızın gün içerisinde bozulup dağılmaması için dudaklarınızın ortasına saydam bir pudra sürerek gün içinde kalıcılığını arttırmış olursunuz. Ayrıca haftada bir uygulayacağınız nane yağını da, dudaklarınıza sürdüğünüzde karıncalanma ve yanma hissi yaparak doğal dolgunlaştırma görevi yapar. Dudak dolgunlaştırıcı ürünlerin içerisinde nane yağı bulunmaktadır.
Bu bilgilerin dışında nane yağının yakmasından çekinirseniz eğer, akşam yatmadan önce sadece bal ve zeytinyağını karıştırarak dudaklarınıza uyguladığınız takdirde daha doğal ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. İnce dudaklarından muzdarip olan arkadaşlarıma verdiğim bu tüyolarla yaptıkları makyaj sayesinde özgüvenli gülümsemelerle dikkatleri dudaklarına çekmemeleri için hiçbir sakınca yok!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu