Makyaj

işe giderken nasıl makyaj yapmalı

Her daim güzel ve çekici görünmeyi her bayan ister ve hak eder. Bunun sağlanması pekte kolay gözükmese de, aslında işin sırrı çok basit. Sadece birkaç ufak tüyo ile bunun olması mümkün. Özellikle işe giderken hanımların en büyük problemi olan makyaj, birçok kişiye göre çok fazla zaman almakta. Bir yandan uykunun ağır basması, bir yandan ne giyeceğim endişesi, bir de üstüne makyaj yetiştirme derdi… Lakin doğru sıra ile uygun tonları kullanırsanız, makyajım bugün oldu yarın olmadı endişesinden kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Sizler için hazırladığımız yazı dizisini okumanız yeterli. İşte size işe giderken nasıl makyaj yapmalı sorusunun cevabı…
Fondöten:
Öncelikle fondöteninizin cilt renginize uygun olduğundan emin olmalısınız. Nitekim fondöten, gün boyu makyajınızın kalıcı kalmasını sağlar ve pürüzsüz bir görünüm sunar. Bunun için de küçük bir öneri, ten renginizden bir ton açık olan bir fondöten kullanmanızdır. Fondöteninizin cildinize güzel oturması için ve de kuru bir görünüm sergilememesi için, önce cildinizi krem yardımı ile nemlendirin, sonrasında fondöteni cildinize yedirin.
Pudra:
Fondöten üzerine kullanacağınız pudra da, fondöteninizi sabitleyerek, doğal bir görünüm sağlayacaktır. Böylece yağlı görünümü engelleyerek, yüzünüzün parlamasını önleyecektir.

Allık:
Allık, aramızda kalsın en sevdiğim makyaj unsurudur. Daha sonraki yazı dizilerimde bunun nedenini sizlere açıklayacağım. Şimdi gelelim allık kullanımımıza. Allık, doğal ve çekici bir görünüm sağlar. Yüze canlılık ve ışıltı kazandırır. İşe giderken allığı pekde abartmamak kanısındayım. Kullanacağınız ruj renginden biraz daha açık tonda olan bir allığı tercih ederseniz, cildinize canlılık verirken, aynı zamanda natural bir görünüm de yakalamış olursunuz.
Göz Kalemi:
Bununla ilgili sizlere, kendimde günlük hayatımda kullandığım mükemmel bir öneri sunacağım. Göz kaleminizin tonundan, akıp gitmesinden şikayet ediyorsanız ve de işe giderken uzun süreli ve kalıcı bir göz makyajı oluşturarak o günü kurtarmak istiyorsanız, yağlı siyah bir fara, göz kaleminizi batırarak yalnızca göz üzerine, göz kalemini uygulayın. Çok pratik olan bu yöntem ile göz makyajınızın kalıcılığına çalışma arkadaşlarınız bile hayran kalacaktır. Ama unutmayın yalnızca göz üzerine…
Rimel:
Her kadının olmazsa olmazı… Anlamlı, etkileyici bakışlar için, rimel şart. Bunun için de kaliteli ve güvenilir bir markaya kirpiklerinizi bırakmanız yeterli.
Ruj:
Makyajın son aşaması olan ruj. Allık kullanırken ne demiştik rujunuzdan bir ton açık olan bir allık kullanın, yani rujunuz allığınıza göre bir ton koyu olmalı. Tavsiyemiz ruju çok fazla abartmamanız. Sonuç itibari ile her işyeri, makyajda çokta abartıyı kaldıramaz. Ancak kalıcı bir ruj istiyorsanız da, sizlere küçük bir öneri, dudaklarınıza hafifçe fondöten sürün, ardından rujunuzu uygulayın. Sonucun harika olduğunu göreceksiniz.
Alışkanlık haline getireceğiniz bu makyaj sıralaması ile işe giderken hem kalıcı ve doğru bir makyaj uygulamış olursunuz hem de uykuya doyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu