Makyaj

ıslak makyaj nasıl yapılır

Gelişmekte ve değişmekte olan insanları takip eden trendler de bir o kadar hızlı değişir. Moda, makyaj, kozmetik, teknolojik cihazlar,…Değimeyken tek şey değişimdir felsefesini destekler gibi iserler her şey. Okuyan, araştıran insanlar kendilerini daha iyi ifade etmek çabasıyla yeni buluşları takip eder ve kendine uygun olanını seçer. Makyajda da bu değişim senelerdir devam etmekte.
Kleopatra’ dan bu yana makyajdaki değişim büyüktür. Yaşanılan dönemin toplumsal, siyasal, kültürel dönemine uygun olarak makyajlar da farklılık gösterir. Bir dönem uzun kuyruklu eyelinerler, koyu farlar, koyu makyajlar modayken başka bir dönemde mat dudaklar, pastel rengi farlar, buğulu göz makyajları moda olmuştur. Her kadın bu değişimden kendine uygun olan makyajı seçmiş ve kendini bu şekilde daha güzel ve özgüvenli hissetmiştir. Unutulmamalıdır ki doğru makyaj başkasını size yaklaştırır, yanlış makyaj sizi sizden uzaklaştırır. Makyajın önemi bu anlamda çok büyüktür.

Yeni değişimlerden biri de makyajdaki ıslak makyaj yöntemidir. Islak makyaj, daha çok parlayan, ışık yansımalarının daha çok olduğu, farklı renklerin geçişini hissettiren, ışıltılı bir makyaj çeşididir. Islak makyaj cildinizi daha parlak, daha canlı ve daha sağlıklı gösterir. Işıltının cazibesine kapılmak isteyenler bu makyajdan vazgeçemezler. Peki bu makyaj nasıl yapılır bunu öğrenmeye başlayalım.
Islak makyajda kullanılan ürünler ve renk tonları önemli bir noktadır. Islak makyajın püf noktası kullanılan ürünlerin su bazlı olmasıdır. Özellikle fondötenlerin krem font eden olması önemli. Işık geçişlerine izin veren ürünlerin seçilmesi önemli. Sedef farlar, parlayan fondötenler, parlayan dudaklar,… Işıltının gücünü yanınıza almanın zamanı. Allıkta 2 rengi birlikte kullanmanız daha hoş gözükecektir. Özellikle şeftali rengindeki allıkları karıştırmanız çok hoş bir ışık geçişi oluşturacaktır. Parlatıcı kullanılan dudaklar parlaklığıyla hangi kalbi yakacaktır kim bilir? Cazibeniz vazgeçilmez olmanızın anahtarı olsun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu