Diyet

isveç diyeti nasıl yapılır

Metabolizmayı tamamen değiştirme özelliğine sahip ve oldukça hızlı kilo verdirici özelliğe sahip İsveç diyeti bazı vakıflar tarafından ameliyattan önce acil ve hızlı kilo vermesi gereken hastalara uygulatılmaktadır. Sadece 35 yaş üstü olanlara ve sağlık problemleri fazla olanlara tavsiye edilmeyen bir diyettir.
Diyet listesinin dışına kesinlikle çıkılmaması gereken sıkı bir diyet olan İsveç diyetinde ekstra sıvı ( çay gibi ) tüketimi bile diyetin uzamasına neden olacağı için tavsiye edilmemektedir.
Tuz ve şeker kullanımı diyette belirtilen miktarı aşmamalı ve salatalara limon ve zeytin yağı serbest tutulmuştur. Diyette ölçüsü belirtilmeyen yiyecekler olursa bir porsiyon olarak sabitlenmesi gerekir.
Bu hızlı ve etkili diyet 13 günden fazla uzatılmamalı ve diyeti tekrar yapmak isterseniz en az 3 ay geçmesini beklemelisiniz.

Diyetin kesin uygulanması gerekenleri arasında günlük 2 litre su tüketimi şarttır ve diyete başlanmışsa bir kere , bırakmak için 6. günün dolması beklenmek zorundadır. Yüksek kolesterol problemi olanlar yumurtanın sarısını değil de akını tüketmelilerdir.
İsveç diyetini ilk 6 gün yapıp , 3 ay ara verdikten sonra tekrar ilk 6 gün olarak uygulayanların sayısı da çok fazladır. Uzun sürse bile kalıcı ve etkili bir kilo verme tekniği olacaktır.
Diyet esnasında öğlen ve akşam öğünlerinin yer değişimi esnek tutulmuştur.
İsveç diyetini uygulayan insanlar 7 ve 20 kilo arasında değişen kilo kayıpları yaşanmıştır. Kilo kaybının hızlı olması hareketliliğinize de bağlıdır. Giden kilonun hızlı fazla olması diyetin tercih edilmesinin baş nedenlerindendir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu