Sağlık

kabuk tarçın çayının faydaları

Bir çubuk tarçını bitki çaylarınızın içine ya da normal çayınızın içine demlenmesi sırasında içine koyarsanız çayınızın tadını şeker varmış gibi tatlandırıcı etki yapabilirsiniz. Tarçının en faydalı olduğu özelliklerinden biri İnsülin kullanımını arttırır yani kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur. Diyabet hastalarının tarçın kullanması iyidir. Şekerin düşmesini sağlar. Kabuk tarçın defnegil familyasındandır. Kokusu ve tadı kuvvetli ve lezzetlidir. Kabuk tarçının birçok hastalığı tedavi edici vücudumuzu rahatlatacak etkilere sahiptir. Kabuk tarçın; yüksek tansiyona yakalanma riskini önceden önler. Soğuk algınlığı, grip, nezle, bronşit, farenjit gibi hastalıklara karşı dirençli olmayı sağlar. Gün içerisinde ki yorgunluğunuzu alır. Daha hareketli ve zinde olmanıza yardımcı olur. Doğal bir antibakteriyel ve sağlık açısından hayatımızdan eksik etmemiz gereken bit ki çaylarındandır; kabuk tarçın çayı. Tabi her şeyin fazlası zarar günde 2- 3 bardak idealdir. Deri hastalıklarına karşı tedavi edici özelliği vardır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Zihin yorgunluğunuzun giderilmesini sağlar. Baş ağrısına ve migrene iyi geldiği bilinmektedir. Gerginliği alır ve sakinleşmeye yardımcı olur. Kabuk çayının görüldüğü üzere say say bitmeyecek birçok derde dava olması sayesinde en şifalı bitkiler arasında yer alır. Kabuk tarçın çayının diğer faydaları şu şekilde:
Bağırsaklar da oluşan nitrozamine oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Bağırsak iltihabını ve bağırsak kurtlarının vücuttan atılmasına yardımcı olur.
Mide ağrılarını ve oluşan gazı gidermeye çalışır.
Kalp hastalıklarına karşı tedavi edicidir.
Kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olur.
Damar tıkanıklarını ve al ayak titremelerini kesmeye yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu