Saç modelleri

kahküllü bayan kısa saç modelleri

Kahkül kullanmak bayanların vazgeçemediği saç modelleri arasında ilk sıralarda sanırım. Sizi zahmetli uğraşlardan kurtardığı da bir gerçek tabii. kâhkül kullanmak için saçınızın ne şekilde kesilmiş olduğu pek önem taşımıyor. Sadece saç tipinize en uygun kâhkül modelini ayarlamanız gerekiyor. Şimdi size kısa saçlar için kâhkül kullanımı hakkında bir kaç bilgi vereceğim.

Kısa saçlar kullanmayı en çok tercih ettiğiniz ve sevdiğiniz modeller ise daha havalı ve estetik görünmek için kâhkül kullanma ihtiyacı hissediyor olabilirsiniz. Bence kullanmalısınız da çünkü bu yılın trendleri arasında kâhküllü bayan kısa saç modelleri çok revaçta.
kâhkül kullanmak için ilk önce saçınızın kesim şekline göre bir form tercih etmelisiniz. saç kesiminiz önler kulak hizasına kadar uzun arkalar çok daha kısa bir modelden oluşuyorsa alnınızın tamamını kapatacak düz bir Kahkül çok abes durabilir.

Kaşlarınızın hemen üzerinde biten ve alnınızı tamamen kapatan bir kâhkül kullanabilmek için küt kesimli bir saça sahip olmak sizi daha avantajlı hale getirir. Aynı zamanda küt saçların düz veya dalgalı olması tercih ettiğiniz bu model kâhkülün görünümüne bir olumsuzluk katmayacaktır.

Saçlarınız çok daha kısa bir şekilde maskülen olarak kesilmiş ise uzun bir kâhkül kullanma olasılığınız elbette yoktur fakat alnınıza hafif hafif sivrilikler halinde kısa uzantılar vererek kâhkül formunda bir görüntü yakalamanız mümkün.
Saçlarınız kat kat kulak hizasında inen bir şekilde bob tarzı kesilmiş ise çok seçeceğiniz kâhkül aynı katlı forma sahip olmalı. Üstelik katlı olduğu sürece ister alnınızın tamamında ister sadece tek tarafında kullanmanız mümkün. Sadece tek tarafta kullanacaksanız en kısadan başlayıp verev bir şekilde saç boyunuza kadar uzaması, görüntünüzü bir anda bambaşka bir havaya sokacaktır.

kâhkül aynı zamanda omuzlara dökülen kısalıkta bir saç için de çok şık duracaktır. bu kısalıkta bir saç modeli için Kahkül ister alnınızda bitsin ister aşağılara kadar uzayarak insin fark etmez, size istediğiniz ahengi kolaylıkla sağlayacaktır.
Saçlarınız kıvır kıvır ve kısa ise aynı kıvrımlara sahip yan kâhküller kullanmanız daha doğru olacaktır. Alnınızın tamamını bu kıvrımlar ile kapatmanız yüzünüzü aşırı tombul gösterebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu