Makyaj

kahverengi dumanlı göz makyajı nasıl yapılır

Mevsimlerin değişmesiyle beraber makyajda kullanılan renkler de değişir. Sonbaharda ise dumanlı göz makyajını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bütün gözlerde olmak üzere özellikle kahverengi ve ela gözlerde kahve tonları neredeyse mükemmel durur. Size ve bakışlarınıza ayrı bir hava katacaktır.
Uygulaması ise oldukça kolaydır ve makyaj stiliniz olarak günlük yaşamınızda da kullanabilirsiniz. Sadece ihtiyacınız olan bir eyeliner ve göz kalemi. Kahverengi veya açık renk pastel mavi bir göz kalemi ve kahverengi eyeliner ile belirginleştirilmiş gözler hem çok doğal hem de çarpıcı bir görüntü oluşturur. Daha koyu bir ruj sürerek gece davetlerine dahi gidebilirsiniz.

Uygulama aşaması nasıl peki?
Önce kahve tonlarında bir göz farıyla işe başlıyoruz. Koyu renk bir göz farını göz kapağınızın uç kısmından gözünüzün orta kısmına kadar dağıtarak sürün. Daha sonra ise fırça yardımıyla farı sonuna kadar devam ettirin.
Kaş dipleriniz ile göz kapağınızın başladığı yerin ara kısmına koyu mavi tonlarında bir far sürün. Farınızı fırça ile hafif hafif dağıtın.
Mavi renk bir göz kalemiyle göz kapağınızın dışına doğru bir hat çekin. Mavi renk göz kaleminizin açık renk pastel tonlarında olmasına dikkat edin. Tercihinize göre kahverengi bir göz kalemi de kullanabilirsiniz.
Kahverengi dumanlı göz makyajınızı kirpiklerinizi dolgun gösterecek dolgunlaştırıcı bir rimel sürerek tamamlayabilirsiniz.
Ve kahverengi dumanlı göz makyajınız hazır. Pratik bir uygulamayla harika ve etkileyici gözlere sahip olmak o kadar da zor değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu